ונצואלה מאיימת לתקוף צבאית בהונדורס

רוחות מלחמה במרכז אמריקה: נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבז, הציב היום (א') את כוחות הצבא שלו בכוננות עליונה, אחרי שחיילים הדיחו את בן בריתו, נשיא הונדורס מנואל זלאיה. משרד החוץ בירושלים קרא למטיילים ישראלים לנקוט במשנה זהירות בעקבות ההתפתחויות בהונדורס.

חיילים מצבא הונדורס פשטו בשעת בוקר מוקדמת על מעונו של הנשיא זלאיה בבירה טגוסיגלפה, העלו אותו על מטוס וגירשו אותו לקוסטה ריקה. בית המשפט העליון הודיע כי הוא הורה לצבא לבצע את הפעולה בשל רצונו של זלאיה לקיים היום משאל עם בלתי חוקי על הארכת תוקף כהונת הנשיא.

יש תחליף לאל על: איזי בורוביץ' במגעים לגבי מינויו ליו"ר טל תעופה

איזי בורוביץ', יו"ר אל על לשעבר ומבעלי השליטה בחברה, נמצא במגעים לגבי מינויו כיו"ר חברת טל תעופה, כך על פי גורם בענף. ההערכה היא, כי אם אכן יצא המינוי אל הפועל, ייתכן ויוכרז עליו ביום שלישי, במהלך אירוע שעורך מנכ"ל טל תעופה, גדעון טהלר.

חברת ה-GSA טל תעופה (General Sales Agency) - חברה המייצגת חברות תעופה זרות שאינן מפעילות טיסות ישירות לישראל, בהן אמריקן איירליינס, קוואנטס האוסטרלית, קתאי פסיפיק מהונג קונג וחברת תעופה מסרי לנקה. כמו כן היא מפעילה מחלקה העוסקת בהובלת מטענים.

תקלה במערכת הביוב פגמה בהנאת ההפלגה

חנה ואייל קמחי תבעו את חברת כספי הפלגות קרוז בע"מ בבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים לאחר ששבו במפח נפש מהפלגה שאורגנה על-ידי הנתבעת במאי 2007 באונייה "DREAM". לטענת הזוג, האונייה עזבה את נמל אשדוד בשעה 20:00, למרות שהובטח שההפלגה תחל בשעה 15:00. "כתוצאה מכך, בוטלה עצירה בקפריסין, שהיוותה את אחד משיקולינו להצטרף להפלגה".

זאת ועוד, לדברי בני הזוג, הנאתם מההפלגה נפגמה קשות כתוצאה מתקלה במערכת הביוב באונייה, שגרמה לריח בלתי נסבל ולמחסור במים חמים בחדרם במשך כל ההפלגה. הזוג קמחי ציין שכל חדר קיבל זיכוי בגובה של 100 דולר לשימוש בברים באונייה והנחה של 50% בהפלגה עתידית.

השכר בענף התיירות רשם ירידה של 14%

למרות שעונת התיירות מתקרבת לשיאה וכמות המשרות המוצעות בענף עולה, השכר הממוצע לעוסקים בענף דווקא יורד. כך עולה (יום א', 28.6.09) מנתוני לוח חיפוש העבודה האינטרנטי ג'ובי.

מן הנתונים עולה כי השכר הממוצע שמציעים מעסיקים בתחום התיירות לעובדים חדשים ירד בכ-14 אחוזים בממוצע לעומת השנה שעברה.

התיירים בצפון: נפילה של ממש בהזמנות ליולי

הציבור הישראלי זהיר - משווה מחירים, מברר אפשרויות ועדיין לא מזמין. זוהי התמונה העולה (יום א', 28.6.09) מבירור בקרב תיירני הצפון, באשר להרגלי החופשה של הישראלים בארץ בקיץ הקרוב.

לדבריהם, חדרי האירוח והמלונות מתמלאים באטיות לקראת חופשת הקיץ. בניגוד לציפיות לאחר ביקור האפיפיור, מדווחים התיירנים על ירידה של 40% בתיירות נכנסת מחו"ל.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות