נמשך משבר התעופה מול רוסיה: סאן דור הפסיקה למכור כרטיסי טיסה לסוצ'י ולרוסטוב

חברת התעופה סאן דור הפסיקה היום (ג') למכור כרטיסי טיסה לסוצ'י ולרוסטוב שברוסיה, לאחר שלא התקבלו האישורים המתאימים מרשויות התעופה ברוסיה - כך נודע ל"כלכליסט". בסוף השבוע שעבר אמורה הייתה החברה לקיים את טיסות הבכורה שלה ליעדים אלו, ואולם שתי הטיסות - אחת ביום שישי והשנייה בשבת - בוטלו ברגע האחרון.

נראה כי גם בסאן דור וגם ברשויות התעופה בארץ, קרי משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית (רת"א), קיוו שיחול שינוי מצד גורמי התעופה ברוסיה, ולכן נמשכה בימים האחרונים מכירת הכרטיסים. אולם, נכון להיום הבעיה לא נפתרה, ומכירת הכרטיסים הופסקה.

שביעות הרצון של נוסעים בחברות תעופה בצפון אמריקה - הנמוכה ביותר זה ארבע שנים

שביעות הרצון של נוסעים בחברות תעופה בצפון אמריקה צנחה לרמתה הנמוכה ביותר זה ארבע שנים, כך עולה מסקר שביעות רצון שפרסמה היום (ג') חברת השיווק הגלובלית J.D. Power and Associates. אי-שביעות הרצון נובעת בעיקר משירותים בטיסה, צוות האוויר ועלויות שונות הקשורות בטיסה.

הסקר בדק את שביעות רצונם של 12.9 אלף נוסעים במחלקות עסקים ותיירים, שנסעו עם חברות התעופה הצפון אמריקאיות בין אפריל 2008 למאי 2009.

נציג חברות התעופה הזרות: "כפי שלא יעלה על הדעת להטיל מע"מ על יצוא - כך אין להטילו על תיירות"

נציג פאנל חברות התעופה הזרות בישראל - מנכ"ל בריסל איירליינס רובי הרשקוביץ, אמר היום (ג') לקראת הדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא הטלת המע"מ על תיירות נכנסת, כי "כשם שאין מע"מ על יצוא, כך אין להטילו על התיירות הנכנסת". הרשקוביץ הצטרף בכך לקוראים לממשלת ישראל לשקול מחדש את הטלת המע"מ על שירותי התיירות.

הרשקוביץ: "אין מחלוקת כי מכירת שירותי לינה, הדרכה, השכרת רכב לתיירים זרים משול ליצוא - ובלבד שתמורתו התקבלה במטבע זר ומתייר.

החלו מבצעי הקיץ: טיסה לאילת - שקל אחד בלבד

גל ההנחות והמבצעים לקראת עונת נסיעות הקיץ שתחל מחר מתרחב והגיע גם לענף התעופה הפנים-ארצית, ענף הספנות ולחברות תעופה זרות נוספות הפועלות בישראל.

חברת ארקיע מציעה החל מאתמול מבצע טיסות לאילת בשקל בודד, למקדימים להזמין חופשה במהלך אוגוסט באחד המלונות המשתתפים במבצע. המבצע תקף להזמנות חדשות לארבעה לילות באמצע השבוע או שלושה לילות בסוף שבוע.

חברות התעופה ברחבי העולם הפסידו 3 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2009

חברות התעופה ברחבי העולם רשמו הפסדים של 3 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2009, כך דיווח ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA). ההפסדים עומדים בהתאם לציפיות התעשייה להפסדים של 9 מיליארד דולר ברבעון הראשון.

ה-IATA טען בדו"ח כי הביקוש החלש לתעופה ותעריפים נמוכים בימי המיתון הביא לירידה בהכנסות החברות הגדולות "בשיעור חד לעומת שנה קודמת לכן". "הירידה בביקוש לטיסות היתה עוד לפני העלייה של 30% במחירי הנפט מאז תחילת חודש מאי. אותה עלייה תביא לירידה נוספת בהכנסות לחברות הגדולות בחודשים הקרובים".

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות