טיסה מפסקת

מיה מתל אביב מתכננת חופשה קצרה בפראג במהלך החגים. מניסיונה, לתקופה עמוסה שכזו עדיף לרכוש כרטיסי טיסה ולארגן מלון חודשים מראש. לאחר שבדקה בכמה אתרי אינטרנט, החליטה לרכוש דרך חברת ארקיע "דיל" הכולל טיסה ושלושה לילות בבית מלון בפראג - וזאת בין התאריכים 27-24.9. הטיסה, נמסר לה, היא טיסת שכר של השטיח המעופף במטוסיה של חברת Czech Airlines.

לאחר שעברו יומיים הבחינה מיה, צעירה בעלת עין חדה, כי תאריך החזרה לארץ "נופל" על ערב יום כיפור.

תיירות לא נכנסת: ירידה בלינת התיירים במלונות

ישראל מאבדת את התיירים? בחודשים ינואר-יוני חלה ירידה של 27% בלינות התיירות במלונות בישראל, זאת בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2008 – כך עולה מדוח שפרסמה היום (ב') המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות בישראל. החדשות הטובות: בלינות הישראלים חלה עלייה של 3% בהשוואה למחצית הראשונה של 2008.

על פי הדוח, בסך הכול נרשמו במחצית הראשונה של השנה כ-8.7 מיליון לינות של תיירים וישראלים יחד – ירידה של 13% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מספר לינות התיירים הכולל בחודשים ינואר-יוני השנה הסתכם ב-3.7 מיליון, זאת בהשוואה ל-5.1 מיליון לינות בינואר-יוני שנה שעברה.

סוריה: ארה"ב מאשרת למכור לנו חלפים למטוסים

עוד התחממות ביחסים בין סוריה לארצות הברית: שגריר סוריה בוושינגטון, עימאד מוסטפא, אמר אמש (יום א') כי ארה"ב החליטה להסיר את האיסור שהוטל על העברת חלפים וטכנולוגיות למטוסים אזרחיים בסוריה.

בראיון שהעניק לטלוויזיה הסורית, השגריר מוסטפה אמר שהאמריקנים הודיעו רשמית לשגרירות על הסרת האיסור שהוטל על העברת כל הציוד, הטכנולוגיות, אמצעי הקשר, המידע, החומרה והתוכנה לידי סוריה.

טיסה בחברה מוזלת? "הכיסאות צפופים, הנימוסים גרועים והכרטיס - בסוף עולה ביוקר"

כיסאות צפופים, עלויות נסתרות ונוסעים עם נימוסים גרועים, הן בין התלונות העיקריות של נוסעים בחברות תעופה מוזלות. כך על פי סקר אינטרנטי, שערכה לאחרונה חברת המחקר הבריטית קונטיננטל, בקרב 750 בריטים בגילאי 20 עד 74.

53% מהנסקרים טענו, כי הכיסאות הצפופים הם שמונעים מהם מלנסוע בחברות התעופה המוזלות, זאת לעומת 23% שנמנעים מלטוס בחברות התעופה הסדירות בדיוק מאותה סיבה. 44% טענו, כי הם נמנעים מלטוס בחברות המוזלות בגלל עלויות משניות רבות מדי שמתלוות למחיר הכרטיס, זאת לעומת 16% בלבד שנמנעים מלטוס בחברות הרגילות מאותה סיבה.

ריאנאייר עברה לרווח של 123 מיליון יורו ברבעון השני; צופה רווחים חלשים ברבעון הנוכחי

ריאנאייר האירית, חברת הטיסות המוזלות הגדולה באירופה, דיווחה היום על מעבר לרווח ברבעון שהסתיים ב-30 ביוני, הודות להפחתה גדולה של עלויות הדלק, אולם החברה אמרה כי היא עדיין זהירה לגבי תחזיתה להמשך השנה.

הרווח הנקי של החברה ברבעון השני, שהוא הרבעון הראשון לשנת הכספים של החברה, הסתכם ב-123 מיליון יורו (175 מיליון דולר) לעומת הפסד של 90.5 מיליון יורו ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה נותרו ללא שינוי והסתכמו ב-775 מיליון יורו (1.1 מיליארד דולר).

  «     1   ·   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   ·   53       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות