טייס ארקיע שנחת על המסלול הלא נכון בעובדה: בן יותר מ-65

מקרה נוסף נרשם לאחרונה שבו טייס מבוגר, בן יותר מ-65 שנה, היה מעורב באירוע בטיחות טיסה חמור. הפעם הזה היה בטיסה פנים-ארצית, בשדה התעופה עובדה בנגב. מדובר בטייס במחברת ארקיע שהיה בתפקיד קברניט הטיסה. המקרה נמצא בחקירת רשויות התעופה.

בשבוע שעבר נחשף ב"הארץ" שטייס, קצין ראשון בן יותר מ-65 שנה בחברת אל על, היה מעורב באירוע בטיחות הטיסה החמור שהתרחש בחודש שעבר בנתב"ג. מטוס נוסעים של אל על עלה בטעות על המסלול והתיישר לקראת המראה, כשמטוס נוסעים של חברת אוזבקיסטאן אייר התקרב לנחיתה.

חברות התעופה: ייקור תעריף השימוש בדלפקי הכרטוס יגולגל לנוסעים

רשות שדות התעופה (רש"ת) תייקר בימים הקרובים ב-66% את תעריף השימוש בדלפקי הכרטוס החדשים בנתב"ג, ודורשת מחברות התעופה ומשירותי הקרקע 6,012 שקל למ"ר במקום 4,007 שקל למ"ר כיום. פער זה צפוי לגדול בכ-26% נוספים לכ-7,575 שקל החל ב-1 בינואר 2010, בהתאם להחלטות מוסדות רש"ת.

מדובר בדלפקי כרטוס חדשים שיוקמו בכניסה לאזורי הבידוק בטרמינל 3 בנתב"ג, בעקבות תלונות של חברות תעופה ושירותי קרקע על מיקומם של דלפקים אלה כיום בעורף הטרמינל.

יוון: כבאים נאבקים בכ-50 שריפות; תיירים פונו

כוחות כיבוי נרחבים נאבקים בלמעלה מ-50 שריפות ענק המשתוללות בכל רחבי יוון - כתוצאה מגל החום הכבד הפוקד את המדינה. האש מתפשטת במהירות למוקדים חדשים בשל הרוח העזה, והביאה לפינויים של עשרות תיירים ומקומיים ממוקדי השריפות. עד כה לא דווח על נפגעים.

השריפה הגדולה מכולם פרצה באי זקינתוס הנמצא במערב המדינה, ומהווה אתר תיירות פופולרי המושך אליו מקומיים וזרים. עשרות מהם "נתקעו" על אחד מחופי האי מבלי יכולת להיחלץ כששריפת ענק פרצה בסמוך.

סיור תיירים חדש במקסיקו: בעקבות נרקומנים

"אתה רואה את הבית הזה? הוא שייך לצ'אפו", לחש מדריך התיירים והצביע לשמאלו. אל צ'אפו ("הנמוך") הוא כינויו של חואקים גוזמן לוארה, אחד ממבריחי הסמים הגדולים ביותר במקסיקו, שביתו הפך בשנים האחרונות לתחנה חשובה בסיורי תיירות המכונים במקסיקו "סיורי נרקומנים".

אף על פי שמזאטלאן משווקת את עצמה כגן עדן לחוף הים, שהתרחיש הגרוע ביותר שיכול לקרות בה הוא מפגש לא צפוי עם לווייתנים באוקיינוס, יש לה גם צד אפל הבא לידי ביטוי בסיורים האלה.

מלון שהוקם במאה ה-19 על שפת הכינרת ייפתח כמלון בוטיק

בית מלון מהראשונים שפעלו בטבריה ושנכלל בציורו המפורסם של נחום גוטמן, נפתח מחדש בסוף השבוע ומעתה יפעל כמלון לראשונה מאז קום המדינה. הוא יפעל תחת השם "שירת הים".

המלון, שהיה ידוע בשמו המקורי "מלון חיפה", נבנה ב-1850 והורחב ב-1925. הוא בנוי מאבני בזלת וכולל 500 מ"ר שטח בנוי על פני ארבע קומות, צמוד לטיילת בטבריה, שעל שפת הנכרת.

  «     1   ·   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   ·   53       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות