התרסקות המטוס: הקופסה השחורה לא אותרה

משרד ההגנה הצרפתי הודיע הערב (ד') כי בניגוד לדיווחים קודמים, חוקרי תאונת המטוס התימני לא מצאו עדיין את הקופסה השחורה של מטוס איירבוס A310-300 שצלל אתמול למצולות האוקיינוס ההודי, סמוך לאיי קומורו.

השר הצרפתי אליין ג'וינדט וחברת התעופה "ימנייה איירליינס" הודיעו מוקדם יותר כי מטוס חיפוש איתר את הקופסה השחורה, אך משרד ההגנה הבהיר הערב כי היה בלבול לגבי השדרים שהתקבלו במטוס החיפוש, וכי הוא למעשה קלט אות מצוקה ששיגר המטוס שהתרסק.

קצין דרוזי: הושפלתי בשדה התעופה באילת

היחס המפלה והמשפיל לבני מיעוטים בשדות תעופה בישראל הפך כבר מזמן לעניין שבשגרה, אבל החוויה שאותה תיאר ד', קצין דרוזי בשירות חובה, עולה על כל דמיון. הוא הגיע אתמול (ג') לשדה התעופה באילת לבוש מדים והציג תעודת קצין. לדבריו, מרגע שהתברר כי הוא דרוזי - החלה מסכת של השפלות וחדירה לפרטיות. ברשות שדות התעופה טוענים מנגד כי לא נמצא כל פגם בהליך הבדיקה שעבר.

ד' סיפר ל-ynet כי הגיע לקראת 12:00 בצהריים לשדה התעופה באילת כדי לעלות על טיסה לנתב"ג.

עשרות שריפות בצפון - אלפי דונמים עלו באש

בשעות הערב (יום ד') הודיעו שירותי הכיבוי כי כל מוקדי האש נמצאים תחת שליטה, אם כי כוחות כיבוי עדיין פועלים בשטח - וחלקם יישארו גם בלילה בשטח, כדי לוודא שהאש לא תתחדש ושלא יתפתחו מוקדי משנה. עד כה, הנפגע היחיד בכל השריפות הוא כבאי ששאף עשן בשריפה בצפת, ומצבו קל. לדברי יאיר אלקיים, דובר שירותי הכיבוי של הגליל העליון והגולן, הכבאים עברו במהלך היום בין המוקדים השונים. במוקדים רבים הופעלו מטוסי כיבוי.

אחת השריפות הגדולות ביותר השתוללה במספר מוקדים מצפון לראש פינה, בהם יער ביריה.

ירידה של כ-13% בתנועת הנוסעים בנתב"ג במחצית הראשונה של השנה

כ-4.4 מיליון נוסעים בתעופה הבינלאומית עברו במחצית הראשונה של השנה בנתב"ג - ירידה של כ13%- לעומת ינואר-יוני 2008. כך עולה מנתוני סכום תנועת נוסעים ומטוסים לחצי הראשון של השנה אשר פירסמה היום רשות שדות התעופה (רש"ת).

בתנועת המטוסים הבינ"ל, נרשם קיטון של כ-6% והיא הגיעה ל-36,861 מטוסים בינואר-יוני השנה.

יעקב גנות ימונה לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה

לאחר שהניסיון הראשון למנותו לתפקיד לא צלח, מסתמן כי יעקב גנות הוא שוב המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה.

מנהל רשות ההגירה, רב גונדר (בדימוס), יעקב גנות, ימונה לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה עם סיום תפקידו במשרד הפנים, כך נודע ל"גלובס". על המינוי סיכמו עקרונית שר התחבורה, ישראל כץ, וראש הממשלה, בנימין נתניהו.

  1   2   3   4   5     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות