אושר לקריאה טרומית: נוסעים שטיסתם בוטלה יפוצו

ועדת השרים לעניני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של קבוצת חברי כנסת, ובראשם ח"כ אחמד טיבי, המחייב פיצוי וסיוע לנוסעים עקב עיכוב או דחייה בטיסה. הצעת החוק, שתובא לקריאה טרומית בכנסת, קובעת את הנסיבות שבהן נוסע יהיה זכאי להטבות בשל ביטול, עיכוב או סירוב להעלות נוסע לטיסה. הטבות אלה כוללות סיוע ללא תשלום, החזר הוצאות, כרטיס טיסה חלופי ופיצוי כספי.

ארה"ב: עובד נהרג בהתנגשות רכבות בדיסני וורלד

עובד בפארק השעשועים "וולט דיסני וורלד" בארצות-הברית נהרג היום (א') בהתנגשות שתי רכבות שנשאו תיירים. מהפארק נמסר כי ההרוג היה נהג אחת הרכבות. לפחות חמישה מבקרים נפצעו טופלו במקום, כפי הנראה בשל פציעות קלות.

הרכבות, שנעות על מסילה אחת, התנגשו סמוך לכניסה למתחם "ההמלכה הקסומה" בפארק, בסביבות השעה שתיים לפנות בוקר (שעון מקומי). בכלי התקשורת המקומיים דווח כי אף תייר לא נפצע באורח קשה.

צבי שינפלד נכנס לעסקי נדל"ן-תיירות

סוכן הנסיעות הוותיק צבי שינפלד מרמת גן, אחיו של הקבלן הידוע משה חיים שינפלד, נכנס גם הוא לעסקי נדל"ן, בענף התיירות: הוא שכר מחברת ויקטוריה, לשלושה חודשים, את מלון פמפורובו, בן 5 כוכבים, 170 חדרים, בעיירה בשם זה בדרום בולגריה, הכשיר אותו והפכו למלון גלאט כשר. לא נמסר כמה שילם שינפלד בעד שכירת המלון.

שינפלד מציע נופש בן שבוע ב-850 אירו לאיש, כולל טיסות. המחיר שווה-ערך ל-9,200 שקל לזוג. במחזור הראשון, לפני שבועיים, השתתפו 80 איש, רובם זוגות, והתפוסה הייתה חלקית. שינפלד מקווה לשיפור במצב העסקים בשבועות הקרובים.

מחקר: קוסטה ריקה היא המדינה המאושרת בעולם

לא דיסנילנד, גם לא ישראל, קוסטה ריקה היא המדינה המאושרת ביותר בעולם - כך קובעת קבוצת חוקרים עצמאית בבריטניה, שבדקה את הנושא במסגרת מחקר שנועד לגבש כלכלה חדשה, ש"תתמקד באנשים ובסביבה". הדו"ח, שפורסם אתמול (שבת), מדרג את אומות העולם לפי "מדד העולם המאושר", שמטרתו לאתר את המדינות שתושביהן הם המרוצים ביותר.

הסקר שבו כיכבה קוסטה ריקה הקיף 143 מדינות. בתשעה מעשרת המקומות הראשונים השתבצו מדינות אמריקה הלטינית. בסך הכל, מדינות אמריקה הלטינית והמדינות הקריביות כיכבו בראש מדרג האושר יותר מכל איזור אחר, ותפסו 59 מתוך 100 המקומות הראשונים.

סקר: 44% מהחברות - נגמר הפינוק במחלקת עסקים

מסקר שבוצע על-ידי אופיר טורס, בקרב מנהלי כספים ראשיים בחברות כלכליות במשק הישראלי, עולה (יום א', 7.5.09) כי בשנת 2009 הודיעו 44% מכלל החברות שהן לא מאפשרות לעובדי החברה לטוס במחלקות עסקים, בהשוואה לשנת 2008 בה רק 8% מכלל החברות לא אישרו לאף אחד לטוס במחלקת עסקים.

מחזור הנסיעות של החברות הכלכליות במשק עומד בשנת 2009 על סך-הכל מחזור ממוצע לחברה של כ-1.7 מיליון דולר.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות