אזורים: מחר תיחתם העסקה למכירת מלונות מוריה לרשת פתאל ב-270 מיליון שקל

אם לא יקרו הפתעות מיוחדות, מחר צפויה להיחתם עסקה למכירת 12 בתי מלון מרשת מוריה ואקור, שבשליטת אזורים תיירות (75%) ובוימלגרין קפיטל (25%) של שעיה בוימלגרין; לרשת מלונות פתאל שבבעלות דוד פתאל. העסקה תתבצע תמורת כ-270 מיליון שקל. פתאל תיקח על עצמה חוב בגין המלונות, בהיקף של כ-700 מיליון שקל. כך נודע ל-TheMarker.

עם השלמת העסקה צפויה אזורים לרשום הפסד של כמה עשרות מיליוני שקלים, אך תהנה מתזרים של למעלה מ-200 מיליון שקל, שיסייע לה לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי האג"ח.

הנוסע תיקן את המטוס המקולקל

זמן קצר לפני שנוסעי טיסת תומס קוק מהאי מיורקה לסקוטלנד היו אמורים לעלות על המטוס, התקבלה ההודעה ממנה חושש כל נוסע: המטוס התקלקל והטיסה מתעכבת בשמונה שעות. הפתרון, כך מדווח אתר הבי-בי-סי, הגיע ממקור לא צפוי.

אחד הנוסעים, טכנאי מטוסים במקצועו, ניגש לאנשי חברת התעופה והציע את עזרתו בתיקון המטוס. בחברת תומס קוק הבהירו כי לפני שהתירו לאיש לסייע להם, הם ערכו בדיקה מקיפה של הרקע של האיש, עובד חברת ThomsonFly.

בת 27 נפגעה קשה מענף במהלך ראפטינג בירדן

תושבת חיפה, בת 27, נפצעה הערב (יום ב') באורח קשה לאחר שככל הנראה ענף פגע בראשה במהלך שיט ראפטינג בנהר הירדן, סמוך לקיבוץ גדות.

צוות מד"א מרחב ירדן הצליח לייצב את מצבה של האשה והיא פונתה במסוק של "להק תעופה" לבית החולים רמב"ם בחיפה. מנהל מד"א ירדן, אלי פרץ, סיפר ל-ynet: "האשה סובלת מחבלת ראש ובירור העלה כי במהלך השייט על הירדן היא נחבלה מענף עבה של עץ, שהיה לאורך תוואי הנחל. בשל פגיעת הראש הוחלט להזעיק מסוק לסייע בפינוי". בבית החולים השתפר מצבה והוא מוגדר בינוני.

שכר הח"כים ב-2009: 114 מ' ש'; 2.2 מ' ש' - לינה במלונות

הכנסת תוציא בשנת 2009 סכום של 2.2 מיליון שקל ללינות ח"כים בבתי מלון בירושלים, ובשנת 2010 יוקצו לכך 2.5 מיליון שקל. כך עולה מהצעת תקציב הכנסת לשנים 2009-2010 שאושרה הערב על ידי הוועדה לתקציב הכנסת.

תקציב הכנסת ל-2009 הוא בסך של 487.3 מיליון שקל; ול-2010 הוא 496.2 מיליון שקל. הירידה בתקציב מוסברת בכך שהשנה, בעקבות הבחירות, הכנסת החלה להתכנס רק בסוף פברואר, וכי בחודש הראשון לכהונתה לא כונסה מדי יום.

נתניהו ויתר על המע"מ על התיירות לאחר שוויתר על מע"מ הירקות

הישג למשרד התיירות: ירדה מהפרק הצעת משרד האוצר, כחלק מחוק ההסדרים, להטיל 16.5% מע"מ על שירותי תיירות לתושבי חוץ שיגיעו לישראל - שירותים כמו לינה בבתי מלון והשכרת רכב שפטורים ממס כיום.

המע"מ על שירותי תיירות אמור היה להכניס לקופת המדינה למעלה מחצי מיליארד שקל, ואולם גורמי התיירות טענו במהלך מאבקם כי ההפסד למדינה מירידה של מאות אלפי מבקרים מחו"ל, דמי אבטלה למפוטרי הענף ועוד – יבואו בסופו של דבר להפסד של 94 מיליון שקל למדינה.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות