אושרה תוכנית מתאר ארצית לשימור חופי הכנרת

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה אתמול (ג') תוכנית מתאר ארצית חדשה לשימור 14 חופי כנרת. התוכנית החדשה מעדכנת את התוכנית שאושרה בשנת 1981.

החופים שכלולים בתוכנית הם: חוף חוקוק, חוף אמנון, חוף כינר, חוף גולן, חוף צאלון, חוף לבנון, חוף חלוקים, חוף גופרה, חוף סוסיתא, חוף שיזף, חוף שקמים, חוף ברניקי וחוף צינברי.

מנכ"ל יו. אס. איירווייז בישראל: "בסופו של דבר נרצה להגדיל את תדירויות הטיסות שלנו לת"א"

"אנו מרוצים מהתפוסות שלנו עד כה, בקו החדש מפילדלפיה לתל אביב", כך אומר מנכ"ל חברת התעופה האמריקאית יו. אס. איירווייז, דאג פרקר, שנחת היום (ד') בצהריים בישראל, ימים ספורים לאחר טיסת הבכורה של החברה לארץ.

כשנשאל מדוע דווקא בעיצומו של משבר כלכלי והאטה בתנועת הנוסעים בעולם, החליטה החברה לפתוח קו חדש, שהוא גם קו הטיסות הארוך ביותר שלה והראשון למזרח התיכון, השיב פרקר: "נכון שזה לא הזמן הכי טוב לכלכלה, אבל האמת היא שכבר מזמן רצינו להפעיל קו לתל אביב, ופשוט לא היה לנו את המטוס המתאים לכך. ברגע שרכשנו את המטוס, החלטנו לפתוח את הקו ואנו מרגישים טוב מאוד בקשר לכך".

עיריית אשדוד תשקיע 10 מיליון שקל בהרחבת המוזיאון העירוני

בימים אלו החל פרויקט ההרחבה של מוזיאון אשדוד ע"ש קורין ממ"ן בעלות של 10 מיליון שקל. מטרת ההרחבה היא להפוך את המוזיאון למוזיאון בינלאומי בנושא פלשתים.

במסגרת ההרחבה ייפתח מרכז מידע בינלאומי למחקר הפלשתים, יוקם גן פסלים אינטראקטיבי שמטרתו להיות מבוא לארכיאולוגיה ולהציע הכרות חושית עם התרבות הפלישתית. החללים יעוצבו מחדש כדי להכיל את התערוכות המתחלפות ברווחה ולשמש בו זמנית לפתיחות, הרצאות, סדנאות ופעילויות מגוונות.

שר התחבורה מינה ועדה ציבורית לבחינת ענף ההובלה האווירית בישראל

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, מינה היום (ד') ועדה ציבורית לבחינת ענף ההובלה האווירית בישראל, זאת "לנוכח מצבן הקשה של חברות התעופה הישראליות, המטיסות מטענים לישראל וממנה", דבר הודעת משרד התחבורה.

בראש הוועדה יעמוד אל"מ (מיל') מנשה טרם, שכיהן בעבר כמשנה למנכ"ל אל על וכמפקד כנף תובלה בחיל האוויר, ושותפים בה נציגים ממשרדי הביטחון והאוצר ומצה"ל. הוועדה התבקשה להגיש את מסקנותיה והמלצותיה לשר התחבורה ולמנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א), אלוף (מיל') גיורא רום, בתוך שישה שבועות.

רווחי המלונות בשנת 2008: קרוב ל-1.6 מיליארד שקל

בימים אלה סוכמו הנתונים של סקר "מלונות - הכנסות, הוצאות ותוצר" עבור שנת 2006. נתוני הסקר מבוססים על ניתוח וריכוז הדו"חות הכספיים של מלונות התיירות. על בסיס נתונים אלו נערכו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אומדנים לשנים 2007 ו-2008.

רווח המלונות (ההכנסות פחות ההוצאות) שהיה כ-0.2 מיליארד שקל בממוצע בשנות השפל 2003-2001, עלה לחצי מיליארד ב-2004 ובשנים 2006-2005 הגיע ל-1.1 מיליארד שקל בממוצע לשנה.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות