קונטיננטל תוכל לשתף פעולה עם יונייטד, לופטהנזה ואייר קנדה

רשות התחבורה בארה"ב העניקה היום חסינות מעבירות הגבליים עסקיים לקונטיננטל אירליינס, במה שנוגע לברית תעופה עם קבוצת "סטאר", שבין החברות בה גם יונייטד אירליינס, בטיסות בינלאומיות.

ההחלטה דחתה התנגדויות שהועלו על ידי משרד המשפטים, שגרס כי ברית בין החברות תביא לעלייה בתעריפים ולפחות תחרות. משרד המשפטים חשש ממיזוג בפועל, של החברה מספר שלוש בארה"ב, (יונייטד), עם החברה מספר ארבע, (קונטיננטל).

דלתא ויונייטד איירליינס נקנסו ע"י משרד התחבורה האמריקאי בשל פגיעות צרכניות

משרד התחבורה האמריקאי (DOT) הודיע אתמול (ה') רשמית, כי הטיל קנסות כספיים על שתי חברות תעופה אמריקאיות: יונייטד איירליינס ודלתא איירליינס - הראשונה, בשל אי-עדכון נוסעים לגבי טיסות "קוד שייר", והשנייה בשל הפרת חוקים הקשורים לפיצוי הנוסעים, בעת רישום יתר בטיסה ("אובר בוקינג").

על יונייטד הוטל קנס של 80 אלף דולר, משום ש"נכשלה בחשיפה בפני הצרכנים כי הטיסות שנמכרו על ידה, פועלות למעשה במסגרת הסכם 'קוד שייר'", דבר הודעת משרד התחבורה האמריקאי. "כשצרכנים רוכשים כרטיס טיסה, יש להם את הזכות לדעת איזו חברת תעופה תפעיל את טיסתם", מסר מזכיר המשרד בהודעתו.

טיסת קונטיננטל מניוארק שהיתה אמורה לנחות בישראל חזרה לארה"ב בעקבות תקלה טכנית

שינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה קונטיננטל איירליינס מארה"ב לישראל: מטוס נוסעים של החברה האמריקאית שהמריא אמש מנמל התעופה ניוארק בדרכו לנתב"ג נאלץ לשוב על עקבותיו לאחר כשעתיים וחצי של טיסה, בשל תקלה טכנית. בחברת התעופה אישרו את המידע.

שור נגח למוות במשתתף בריצה בפמפלונה

אדם נהרג הבוקר (יום ו') לאחר שננגח על-ידי שור בפסטיבל ריצות השוורים המסורתי בפמפלונה שבספרד. הטלוויזיה הספרדית דיווחה כי תשעה בני אדם נוספים נפגעו בתקרית: שלושה ננגחו ונזקקו לאשפוז, ועוד כשישה סובלים מחבלות קלות.

השור הזועם בשם "קפוצ'ינו" סטה הצידה, והחל לנגוח ברצים. הוא פגע בצווארו של אחד מהם, והרגו. בטלוויזיה נראה השור הופך אדם ואז נוגח בו בזמן שהוא שוכב מכופף על הקרקע. רצים אחרים ניסו להסיח את דעתו של השור, משכו בזנבו והיכו אותו במקלות.

"תאונה אווירית בישראל היא רק שאלה של זמן"

הניצולה הבודדה בת ה-14 מתוך 153 נוסעי טיסת חברת התעופה התימנית שהתרסקה מעל איי קומורו שבאוקיינוס ההודי במזרח אפריקה לפני עשרה ימים תהיה רק זיכרון רחוק עבור כמיליון הישראלים שיטוסו הקיץ לחו"ל. בין דלפקי הבידוק הביטחוני לקופת הדיוטי פרי, למי יש זמן להרהר באפשרות המחרידה של תאונה אווירית? אבל זה לא אומר שהאפשרות הזאת רחוקה כל כך.

מתחילת 2009 - מעט יותר מחצי שנה - אירעו בישראל כבר 12 אירועי בטיחות טיסה בולטים שנחשפו באמצעי התקשורת. מדובר באירועים של טיסות מסחריות ולא של מטוסים פרטיים וספורטיוויים.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות