חגיגת שופינג בצרפת: אושר חוק המתיר פתיחת חנויות בימי א'

מרכזי הקניות בערים הגדולות בצרפת וחנויות במאות אתרי תיירות נוספים יוכלו להיות פתוחים שבעה ימים בשבוע, אחרי שהאסיפה הלאומית הצרפתית הצביעה אתמול (ד') בעד הקלה בחוקי העבודה הנוקשים, שמנעו את פתיחת החנויות בצרפת בימי א'.

הנשיא ניקולא סרקוזי, שקרא לפתוח חנויות בימי א' כבר ב-2004, בנימוק שהאיסור על הפתיחה ביום זה אינו עולה בקנה אחד עם ההרגלים החברתיים המודרניים ועם צרכיה הכלכליים של צרפת, צפוי לראות בהצבעה אתמול ניצחון אישי שלו.

רווחי מלונות מריוט ירדו ב-76% ברבעון השני

חברת המלונות הבינלאומית מריוט מציגה תוצאות פושרות לרבעון השני, כך שהתאוששות תעשיית הלינה עדיין רחוקה.

החברה דיווחה היום על נפילה של 76% ברווחיה כתוצאה מירידה בביקוש ללינות ולמרות שהדו"ח עקף את התחזיות המוקדמות, החברה הורידה ציפיות להמשך: ההכנסות לרבעון השלישי פר-חדר בודד צפויים לרדת עד 23% בצפון אמריקה ובשיעור דומה בחו"ל.

יערות נחרבו: שריפות ענק בהרי ירושלים ובצפון

כוחות כיבוי מכל אזור המרכז הוזעקו הערב (יום ה') לעצור שריפת ענק בהרי ירושלים, שכילתה כ-300 דונמים של חורש טבעי. במקביל, הצליחו כבאים לאחר שעות להשתלט על שריפה שהשתוללה וכילתה כ-900 דונם בצפון, באזור רמות מנשה שמדרום-מזרח לכרמל. לא דווח על נפגעים באף אחת מהדליקות.

שריפת היער הגדולה בהרי ירושלים השתוללה משעות הצהריים. 15 צוותי כיבוי מכל אזור המרכז השתלטו בסיוע מטוסים על הלהבות. מוקד השריפה היה באזור מושב נס הרים, על הציר שבין עין כרם לקיבוץ צובה, לא הרחק מבית החולים הדסה עין כרם וממכון טיהור השפכים של ירושלים בנחל סורק.

אישום ראשון בפרשת ראשונטורס: אולמרט הנחה לקבל מימון כפול לטיסותיו

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הנחה את מנהלת לשכתו, שולה זקן, ואת מתאמת קשרי החוץ שלו, רייצ'ל רז-ריסבי, להשיג במירמה מימון כפול ומשולש לנסיעותיו לחו"ל, תוך הונאת גופים שונים ובהם המדינה.

כך טוענת המדינה בכתב אישום ראשון שהוגש היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים בפרשת ראשונטורס, נגד רז-ריסבי, המואשמת בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומירמה והפרת אמונים.

נתב"ג: נוסע ניסה לפתוח דלת מטוס על המסלול

הבוקר (יום ה'), בזמן הסעה על המסלול של טיסה LY007 לניו-יורק, ניסה אחד הנוסעים, שכנראה לקה בהתקף חרדה, לפתוח את דלת המטוס. דיילת מנעה ממנו להגיע לדלת והמטוס הוחזר לשער במסוף הנוסעים. כך נודע ל-ynet.

המטוס היה אמור להמריא בסביבות השעה 10:40. מהחקירה התברר כי הנוסע, שככל הנראה סובל מקלסטרופוביה לקה בהתקף, קם ממושבו, רץ לעבר הדלת וניסה לפתוח אותה. הנוסע נעצר לחקירה על-ידי משטרת נתב"ג, ולשוטרים אמר כי הוא סובל מפחד במקומות סגורים.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות