אל על תיאלץ לחכות: נדחה הדיון החוזר ברת"א באשר לטיסות לאילת

נדחה הדיון בנושא בקשת חברת התעופה אל על להפעיל טיסות פנים ארציות לאילת - דיון שאמור היה להתקיים בסוף השבוע במשרדי רשות התעופה האזרחית (רת"א). חברות התעופה הישראליות שכן מפעילות טיסות לאילת, ארקיע וישראייר, ביקשו, כל אחת בנפרד, פרק זמן ממושך יותר להתארגן לקראת הדיון, וזה כאמור צפוי להתקיים באמצע באוגוסט.

לפני כשלושה שבועות הודיעה אל על, כי היא מפסיקה את הסכם הטיסות שלה עם ישראייר, במסגרתו הטיסה האחרונה את נוסעי אל על מנתב"ג לאילת.

גיורא רום יוצא לבריסל לשיחות בנושא הסכם התעופה מול האיחוד האירופי

משלחת ממשלתית בראשות מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א), אלוף (במיל') גיורא רום, צפויה לצאת מחר (ג') לבריסל, לסבב שיחות עם האיחוד האירופי, כשלב נוסף לקראת חתימת הסכם תעופה כולל בין ישראל לאיחוד.

מטרת ההסכם הכולל היא החלפת הסכמי התעופה הבילטרליים (בין מדינתיים) הקיימים בין ישראל ובין כל אחת ממדינות האיחוד, להסכם אחד של ישראל מול האיחוד, כפי שערך האיחוד האירופי עד כה מול מרוקו ומול קנדה.

חשש: רשויות התעופה האירופאיות לא יאשרו טיסות של סאן דור

תהיות בנוגע לעתידה של חברת התעופה סאן דור. רשות התעופה האזרחית בישראל מנסה בשבועות האחרונים להסדיר את מעמדה המשפטי של החברה, הפועלת כחברת השכר של אל על במטרה למנוע מצב בו רשויות התעופה האירופאיות יסרבו לאשר לסאן דור לנחות ולהמריא משדות התעופה באירופה.

פעולותיה של רת"א החלו לאחר שלפני מספר חודשים בבדיקה שגרתית שנערכה למטוס שהגיע לספרד בטיסה שהייתה רשומה על שמה של סאן דור, הסתבר לפקחים כי המטוס הוא מטוס אל על, ספרות הרישוי של המטוס היא של אל על וכי הטייסים והצוות כולם עובדי אל על. בעקבות אותה ביקורת פנו רשויות התעופה האירופאיות לרת"א בבקשה להסברים.

ההסתדרות שוקלת להכריז סכסוך עבודה באל על בתוך שבוע

בכוונת ההסתדרות להגיש בקשה לסכסוך עבודה בחברת התעופה אל על, עד השבוע הבא. כך נודע ל"כלכליסט". זאת, בהתאם להתפתחויות בימים הקרובים בשיחות בין ההנהלה לבין ועד העובדים בנושא צעדי ההתייעלות שמבקשת ההנהלה ליישם.

בימים אלה הוגשו להסתדרות כ-4,600 חתימות של עובדי החברה, מתוך כ-6,000 עובדים - רוב מוחץ הנדרש לבקשת הכרזת סכסוך העבודה, על פי ההסכם הקיבוצי של העובדים. ועדת התיאום והביצוע של ההסתדרות צפויה להתכנס ב-28 בחודש, והיא זו שאחראית על מתן אישור הכרזת סכסוך העבודה.

כלל בריאות לא תבטח ישראלים בחו"ל במשך שנתיים

בית המשפט המחוזי בת"א הוציא היום (ב') צו מניעה זמני האוסר על כלל בריאות למכור פוליסות ביטוח לישראלים בחו"ל במשך שנתיים, עד לסוף יולי 2011, או עד פסק בוררות בינה לבין סוכנות הביטוח דייויד שילד.

לפני כחודש וחצי פנתה סוכנות דיוויד שילד אל בית המשפט בבקשה לצו מניעה זמני, שיורה לחברת הביטוח כלל להימנע מלמכור פוליסות ביטוח בריאות הדומות לאלה שלה, בדרך ישירה או באמצעות חברות הבנות שלה - גארד בארה"ב או ברודגייט בבריטניה. בנוסף, ביקשה דיוויד שילד להורות לכלל ביטוח להימנע משימוש בסודות המסחריים שלה, ומפנייה ללקוחות המבוטחים אצלה.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות