בכירי ענף התיירות מזהירים: "הטיסות הזולות לחו"ל? חגיגה של שוטים"

בחודשי הקיץ, שבהם אמורים מנהלי חברות התיירות הישראליות לשבת בנחת במשרד הממוזג ולהתבונן בנתוני המכירות המזנקים, הם נאלצים לחפש אחר פתרונות שיווקיים להתמודדות עם העובדה שהשנה יותר ישראלים נשארים בבית. נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מהמחצית הראשונה של 2009 מצביעים על ירידה של 12% במספר יציאות הישראלים לחו"ל, והמשווקים מסתערים על הלקוחות במבצעי "לילה לבן בנתב"ג", "ציפורי לילה", "דיל צהריים", "קנה שני כרטיסי טיסה וקבל את השלישי חינם".

"כלכליסט" כינס חמישה בכירים בענף התיירות לשיחה על המציאות התיירותית הנוכחית, המושפעת עמוקות מהמצב הכלכלי.

ייצוגית של 49 מ' שקל נגד אשת טורס: מחייבת בשער דולר גבוה מדי

תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית הוגשה נגד חברת התיירות אשת טורס בסכום של כ-49 מיליון שקל, בטענה כי החברה גובה בכ-3% מעל שער הדולר שהלקוחות אמורים לשלם לפיו.

מכתב התביעה שהגיש שלום אייל סבו עולה, כי הוא הזמין אצל החברה חבילת נופש בבורגס שבבולגריה. סכום ההזמנה היה 1,380 דולר, כאשר שער המכירה ביום שקדם למועד התשלום בבנקים נע בין 3.98-4.01 שקל לדולר אחד. בפועל, טוען התובע, גבתה החברה לפי שער של 4.058 וחייב אותו לשלם 66 שקל ביתר.

יחידת עוז של רשות האוכלוסין פשטה על מלון שרתון תל אביב ועצרה שוהים בלתי חוקיים

יחידת עוז של רשות האוכלוסין וההגירה פשטה היום על מלון שרתון בת"א ובדקה עובדים זרים במלון במטרה לאתר שוהים בלתי חוקיים. בהודעת היחידה נמסר כי מתוך 11 עובדים שנבדקו, מסתמן כי 8 מהם שוהים בישראל ללא אשרה מוגדרת ומועסקים באופן בלתי חוקי. "עובדים אלה עוכבו לבדיקת המשך במתקן היחידה בחולון ובתום הבדיקה יוחלט כיצד לפעול בעניינם. 3 עובדות נוספות שוחררו במקום לאחר שנמצא כי הינן אימהות לילדים", נמסר מהיחידה. "פעילות יחידת עוז התבצעה בשיתוף פעולה עם צוות של משרד התמ"ת אשר מגיש דו"חות נגד הנהלת המלון בגין העסקה בלתי חוקית" נכתב.

בואינג טסה מעבר לתחזיות: הרוויחה ברבעון 998 מיליון דולר

ענקית התעופה השנייה בגודלה בעולם, בואינג דיווחה היום (ד') לפני פתיחת המסחר בוול סטריט על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2009. מהדו"חות עולה, כי רווחי החברה עלו ברבעון השני מעבר לצפי, על רקע חוזים שחתמה עם משרד ההגנה האמריקני.

בנוסף, תחזית הרווח של החברה לשנת 2009 כולה עומדת על 4.7-5 דולר למניה, בעוד שהתחזיות המוקדמות צפו לה רווח של 4.52 דולר למניה.

הפניקס פנתה לרשות החברות הממשלתיות בבקשה להחזיק למעלה מ-5% באל על

קבוצת הפניקס פנתה לפני שבועיים לרשות החברות הממשלתיות בבקשה לקבל היתר להחזיק יותר מ-5% במניות חברת התעופה אל על. הפנייה לרשות החברות הממשלתיות נעשתה לאחר שבדיקה פנימית שבוצעה בפניקס לפני כשבועיים, בעקבות הטמעת מערכת מידע חדשה, העלתה כי האחזקות המצרפיות של הפניקס והגופים הקשורים אליה מסתכמות ב-8.55%.

תקנון אל על קובע כי אחזקה של למעלה מ-5% ממניות החברה דורשת הסכמה מראש ובכתב של רשות החברות הממשלתיות המחזיקה במניית זהב בחברה. סעיף זה בתקנות אמור למנוע מגורם עוין להשפיע על חברת התעופה, שנועדה לשמש את המדינה במצבי חירום לאומיים.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות