גן לאומי: הפוליטיקה של נקבת השילוח

מאד חם בעיר דוד. הגן הלאומי שנמצא במרחק הצצה מהכותל המערבי, אחד האתרים הארכיאולוגיים וההיסטוריים החשובים בירושלים - אם לא בעולם כולו, סופג בימים אלה מנות מוגדלות של שמש צורבת. לא שזה מרתיע את המבקרים: רחבת הכניסה המתה השבוע אורחים, שהפיקו קוקטייל של לשונות ומבטאים. חלקם הגיעו לישראל כדי לזרוק דיסקוס או לרוץ באטיות בתחרויות המכבייה, וכצ'ופר קיבלו סיור בניחוח תנ"כי.

בכניסה לנקבת השילוח ניכרת תכונה מיוחדת. אולי בגלל שהאורחים מצליחים לדמיין את קול הלמות פטישי החוצבים, או סתם מפני שהמחשבה על מפלט טחוב וקריר מעוררת בהם התרגשות.

מיסז'ניקוב: פשיטת "עוז" על המלון פוגעת בתיירות

יחידת עוז של רשות האוכלוסין וההגירה ביצעה פשיטה על מלון שרתון בתל-אביב ועצרה שמונה עובדים שהועסקו במלון באופן בלתי חוקי ושוהים בישראל ללא אשרה מוגדרת. לפי הרשות, הפעילות שנערכה אתמול היא חלק מפעילות מקיפה שהיחידה מבצעת לאיתור שוהים בלתי חוקיים (שב"חים) ואיתור מעסיקים של עובדים כאלה. אלא שאנשי היחידה פשטו על המלון באמצע היום, לעיני הנוכחים בלובי ובחדרים.

"לא הבנו מה קורה", אומרת סוזן ו' מארה"ב, שהגיעה לארץ יחד עם בעלה כדי ללוות את בנם שמשתתף במכביה. "ראינו קבוצה של עשרה אנשים שתפסו עובדים במלון. העובדים האלה, כולם היו שחורים, עמדו ובכו.

נתון מעודד בנתב"ג: ירידה של 2.4% "בלבד" בתנועת הנוסעים עד כה ביולי

האם המשבר הכלכלי פוסח זמנית על נתב"ג בשיא עונת הנסיעות של יולי-אוגוסט? מנתונים ראשוניים של רשות שדות התעופה (רש"ת) לגבי תנועת הנוסעים בנתב"ג בין ה-1 ועד ה-21 ביולי, שהגיעו לידי "כלכליסט", עולה כי בתקופה זו חלה ירידה של 2.4% בלבד בתנועת הנוסעים לחו"ל, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

בסך הכל מדובר ב-781 אלף נוסעים יוצאים ונכנסים שעברו בנמל מתחילת יולי, כ-19 אלף פחות מאשר עברו בתקופה המקבילה ב-2008. בחלוקה עולה כי מדובר בירידה של 1.5% בתנועת הנוסעים הנכנסת לישראל, ובירידה של כ-3% בתנועה היוצאת.

האם גילו של טייס אל על כמעט והביא להתנגשות?

האם גיל מבוגר של יותר מ-65 שנים עלול לפגוע בתפקודו של טייס? שאלה זו עומדת היום במוקד אחד מכיווני חקירת אירוע הבטיחות החמור שהתרחש בחודש שעבר בנתב"ג, בו מטוס נוסעים של אל על עלה בטעות על המסלול והתיישר לקראת המראה כאשר מטוס נוסעים של חברת אוזבקיסטן אייר הגיע מולו לנחיתה. בדיקת ביניים קבעה כי טעות טייס אל על היא שגרמה כמעט לתאונה אווירית בשדה התעופה. שאלת גילו של הטייס מתחדדת על רקע השוואה לסטנדרטים הבינלאומיים, שבניגוד לישראל, אוסרים לרוב על המשך פעילותם של טייסים מעל גיל 65.

משפחה חרדית: שוטר גרמני ירק על הדרכון שלנו

את טיסתם האחרונה לישראל לא ישכחו מיכאל ודבורה סיטבון עוד זמן רב. השניים, תושבי פריז שטסו עם ארבעת ילדיהם מצרפת לישראל דרך גרמניה, זכו לטענתם ליחס משפיל וגזעני מצד אחד משוטרי הגבולות הגרמניים. זאת, לאחר שהשוטר הביט בדרכונה הישראלי של סיטבון, בת 26. בשיחה עם "רדיו שלום" היהודי-צרפתי, סיפרו כי השוטר ירק על הדרכון ועשה בידיו תנועות של מכונת ירי.

"היינו מזועזעים. יש בזה הרבה כאב. אשתי היא נכדה של ניצול שואה. היא חיה את הנושא הזה ונכנסה לשוק מהתקרית", סיפר מיכאל, בן 28. "נסענו דרך גרמניה כי זה היה הכי זול, אבל אשתי לא רוצה לחזור לשם עוד".

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות