אל על מסרבת לאפשר לארקיע שימוש במכונת שיקוף של המדינה

חברת אל על מסרבת לאפשר לחברת ארקיע להשתמש במכשיר לשיקוף מטענים השייך למדינה ונמצא בשטחי אל על בנמל התעופה בפריז. כך עולה ממידע שהגיע לידי "גלובס".

אל על היא האחראית מטעם המדינה עם הביטחון בתעופה. המכשיר לשיקוף מטענים השייך לרשויות הביטחון הישראליות פועל מזה מספר שנים בנמל התעופה שארל דה גול בפריז.

טסים לחו"ל? צאו מוקדם יותר לנתב"ג

ביום ראשון הקרוב מתחילה עונת הנדידה הגדולה של הקיץ: לפי הערכות של רשות שדות התעופה, צפויים לעבור באותו היום בנתב"ג מעל 52 אלף נוסעים, ישראלים ותיירים, ב-315 טיסות נכנסות ויוצאות. ולמה דווקא ביום ראשון? כי בשבוע הבא מתחיל חודש אוגוסט: הקייטנות נגמרות והמוסדות הציבוריים יוצאים לחופשה שנתית. מעבר לכך, היום התאריך הוא ט' באב, ורבים נמנעים לצאת לחופשה עד אחרי התאריך הנ"ל.

שפעת החזירים: שליש מתושבי העולם יידבקו בנגיף

ארגון הבריאות העולמי פרסם תחזית מעודכנת, ולפיה לפני שניפטר ממגיפת שפעת החזירים, לא פחות מאחד מכל שלושה בני אדם בכדור הארץ - כשני מיליארד איש - יידבק במחלה. נכון לעכשיו מתו עד כה מהשפעת 1,012 בני אדם ברחבי העולם, לאחר שאתמול נחצה סף ה-1,000. כך דיווח המרכז האירופי לבקרה על מחלות היושב בשטוקהולם.

הדיווח של המרכז האירופי הזה גבוה בכ-200 הרוגים לעומת הנתון הקודם שהוציא ארגון הבריאות העולמי. לפי הנתונים שבידי האירופים, אשר נאספו מאתרי האינטרנט של משרדי הבריאות במדינות השונות, שפעת החזירים התפשטה ל-30 מבין 31 מדינות האיחוד האירופי.

מנכ"ל אל על: "קנאת חינם עלולה להוביל לחורבן בחברה"

סכסוך העבודה באל על נכנס אתמול לתוקף על ידי ההסתדרות. הסכסוך הוכרז במחאה במחאה על צעדים חד צדדיים שנקטה, לטענתה, הנהלת החברה. הסכסוך מאפשר לעובדים לפתוח בשביתה בעוד שבועיים. בתגובה שלח מנכ"ל אל על, חיים רומנו, מכתב לכל העובדים בו הוא מזהיר מפני חורבן החברה.

במכתב שהגיע לידי TheMarker מזכיר רומנו את יום ט' באב שחל היום. "יש האומרים שרק שנאת חינם הביאה להתרחשותו. ייתכן ויש בתוכנו כאלה שיוכיחו שגם קנאת חינם עלולה להביא לחורבן.

אל על תמכור עשרה מטוסים ישנים ותחכור חדשים במקומם - כדי לחסוך בהוצאות

אל על תמכור כעשרה מטוסים שבבעלותה ותחכור חדשים על מקומם, כדי לצמצם הוצאות, כחלק מהתוכנית להתמודד עם המשבר בתעופה.

אתמול דיווחה אל על, כי פנתה למדינה בבקשה להפסיק את פעילותם של שני מטוסי המטען הישנים שלה מדגם בואניג 200-747 שבבעלותה ושאותם היא מחוייבת להחזיק "כצי ברזל", לשעת חרום, . במקומם רוצה אל על לחכור שני מטוסי מטען חדשים מדגם בואינג 400-747. החברה גם מתכוונת למכור מטוסים מדגמי בואינג 757 ו-767.

  «     1   2

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות