למרות התקרית הגזענית - חברת אל על תמשיך בטיסות ישירות לדרום אפריקה

חברת אל על החליטה להמשיך בשלב זה בקו הטיסות הסדיר מישראל לדרום אפריקה וממנה, על אף משבר התעופה בין שתי המדינות - כך נודע ל-TheMarker.

היום (ראשון) חברת התעופה הישראלית אמורה היתה להפסיק את קו הטיסות הישיר בין ישראל לדרום אפריקה, בגלל חילוקי דעות לגבי הצבת אנשי ביטחון ביוהנסבורג. הסכסוך בין שתי המדינות פרץ, לאחר שאיש ביטחון של אל על נחשף בתוכנית טלוויזיה מקומית, כשהוא חוקר מקומי בגלל צבע עורו. זאת כחלק משיטת הבדיקה והסינון הביטחוני של ישראל בשדות תעופה בחו"ל.

תיירני ישראל - התאחדו!

אמש ביליתי באילת בכנס סוכני הנסיעות השנתי. שמש נהדרת, ים נפלא, טמפרטורה אביבית של 21 מעלות, אך העיר ריקה. חנויות שוממות, חוף ים נטוש ומלונות ריקים. נפגשתי לארוחת צהרים עם מנכ"ל אחד המלונות הגדולים בעיר, חבר שלי מאז שלמדנו יחד מינהל בתי מלון אי שם בתחילת שנות השמונים. שאלתי אותו: 'היכן התיירים?', והוא ענה מיד: 'אצל השכנים שלנו, בעקבה ובסיני'.

הוא סיפר לי שלפני 15 שנה, כשהחל לעבוד בעיר, הגיעו לאילת כ-40 טיסות צ'רטר שבועיות. העונה מגיעות כחמש טיסות שבועיות, מתוכן שתי טיסות של רשת מלונות ישרוטל, שבלית ברירה החלה להפעיל טיסות באופן עצמאי מלונדון ומפריז.

שר התיירות על ביטול הוויזה לתיירים מאוקראינה: "לא כל בלונדינית פרוצה ולא כל רוסי מאפיונר"

הממשלה דנה היום בישיבתה בביטול חובת הוויזה לתיירים מאוקראינה. ראש הממשלה דחה את ההכרעה בין שתי הצעות סותרות - הצעה שהובילו שרי החוץ והתיירות בדבר ביטול הוויזות לעומת הצעתו של שר הפנים להנהיג הקלות מדודות בלבד.

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הציג בישיבה הממשלה את הצורך בביטול חובת הוויזה לתיירים מאוקראינה. הוא ציין כי משרד התיירות פועל מזה מספר שנים בשוק האוקראיני במטרה לקדם את התיירות לישראל, אך הצורך לקבל אשרת תייר מונע הגדלת מספר התיירות באופן משמעותי ומימוש הפוטנציאל התיירותי לישראל.

גורמי ביטחון מצריים: סיכלנו פיגוע בקבר אבו חצירא

גורמי ביטחון במצרים דיווחו בצהריים (א') כי חשפו קבוצת טרור שתכננה לבצע פיגועים נגד מטרות אמריקאיות וישראליות. לפי הדיווח, מדובר בקבוצה של 25 גברים שנעצרו במהלך חודש נובמבר ומחקירתם עולה כי הם חברים בארגון איסלאמי קיצוני חדש ובין השאר התכוונו לבצע פיגוע באתר הקבר של המקובל יעקב אבו-חצירא בעיר דמנהור.

לפי הדיווחים, הגברים נעצרו בנובמבר בחשד להחזקה ואיסוף כלי נשק ומטעני חבלה שיועדו ל"התקפות נגד מטרות בשטח מצרים". כמו כן, כל החשודים נעצרו בעיר מנצורה השוכנת מצפון מזרח לקהיר.

"לשפץ צימרים קיימים - לפני שבונים חדשים"

ענף התיירות הכפרית הגיע למצב של עודף היצע על ביקוש, והמשך המגמה של בניית צימרים חדשים עלול לגרום לקריסה כלכלית. כך התריע היום (א') מנהל האגף לכלכלה ופיתוח עסקי בתנועת המושבים, יוגב שריד.

לדברי שריד, בשנים האחרונות נמשכה המגמה של פתיחת חדרי אירוח חדשים, וזאת למרות שהמשבר הכלכלי גרם לירידה במספר הלינות. כתוצאה מכך צימרים רבים נותרים ריקים באמצע השבוע, וחלקם גם בסופי השבוע - שאמורים לספק לתיירנים את הבסיס להכנסות.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   60       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות