ארגון הסחר העולמי: סובסידיות שהעניק האיחוד האירופי לאיירבוס - לא חוקיות

הלוואות בריבית נמוכה שהעניקו ממשלות באירופה ליצרנית המטוסים איירבוס היוו הפרה של חוקי הסחר, קבע היום ארגון הסחר העולמי (WTO), וקיבל בכך תלונה שהגישה ארה"ב במסגרת הסיבוב ראשון המחלוקת הסחר הגדולה מעולם שנדרש הארגון לשמש בה כבורר.

הפסיקה, שפורסמה היום באתר האינטרנט של ארגון הסחר העולמי, קובעת כי איירבוס נהנתה במשך ארבעה עשורים מסובסידיות לא חוקיות בצורה של הלוואות פיתוח בהיקף של 20 מיליארד דולר שקיבלה מממשלות באיחוד האירופי בכל הקשור לפיתוח דגם המטוס A380 "סופר ג'מבו". האיחוד האירופי כבר הודיע כי בכוונתה לערער על הפסיקה.

שת"פ בין איסתא לגמבה סופט: שליחת גלויות דרך הרשת

חברת התיירות איסתא חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הפיתוח הטכנולוגי ברשת גמבה סופט. החברות ישיקו לישראלים המטיילים בחו"ל שירות לשליחת גלויות מנייר לישראל. השירות ייעשה דרך אתר הנקרא "G אקספרס". מייסד חברת גמבה סופט, שי סקנדרני, העריך כי מחזור המכירות של האתר יגלגל בשנה הראשונה כ-150 אלף שקל.

"הרעיון לגלויות הגיע אלי כשהייתי בטיול בקולומביה" מספר סקנדרני. "היו לי המון גלויות שכתבתי למשפחה ולחברים, אבל לא הצלחתי להגיע לדואר כדי לשלוח אותן. באותו הרגע חשבתי שאם היה אתר ברשת שהיה יכול לעשות את זה בשבילי, זה היה יכול להיות מאוד שימושי.

החרם עובד: טורקיה נעלמה ממפת התיירות הקיץ

מי שחיפש הוכחה נוספת לכל שטורקיה יצאה באופן רשמי ממפת הנופש הישראלית, יכול למצוא אותה בצפי בתנועת הנוסעים שפירסמה היום (ד') רשות שדות התעופה לקראת חודשי יולי-אוגוסט.

לפי הנתונים, צפוי גידול בשיעור של ארבעה אחוזים בתנועת הנוסעים (בסך הכל יעברו 2.68 מיליון איש) יחסית לתקופה המקבילה אשתקד, אך מעטים מהם יעדיפו לטוס לטורקיה.

חברות התעופה: ישראלים דחו טיסות לחו"ל בעקבות משחקי המונדיאל

"האם משחקי המונדיאל הביאו לדחייה של יציאות ישראלים לחופשה בחו"ל? בפירוש כן. אנו רואים זאת בבירור", אמר אתמול ל-TheMarker אבנר גורדון, מנכ"ל חברת התעופה השווייצרית סוויס בישראל. גורדון התייחס בדבריו לסיכום נתוני השבועיים הראשונים של תנועת הנוסעים מתחילת משחקי אליפות העולם בכדורגל, בדרום אפריקה.

לדברי גורדון, ניתן להבחין בבירור בדחייה של נסיעות לאחרי ה-11 ביולי, המועד בו יסתיימו משחקי המונדיאל. להערכתו, מדובר בהאטה של 5% עד 10% בתנועת הישראלים בתקופה זו של נסיעות לחו"ל.

דוד פתאל: "יש חוסר כדאיות בהשקעה בענף המלונאות בישראל"

בכנס לעידוד השקעות במלונאות שערך היום (ד') משרד התיירות, תקף דוד פתאל, הבעלים של רשתות המלונות פתאל ולאונרדו, את מדיניות הממשלה לעידוד הענף. "משקיעים כמו מוטי זיסר ואלי פפושדו מעדיפים להשקיע במיזמי מלונאות בחו"ל ולא בארץ - ראיה לחוסר הכדאיות הכלכלית להשקעה בתחום בישראל".

פתאל הוסיף: "הרגולציה והחסמים שמעמידים בפני יזמי מלונאות בישראל לא הגיונית. פרויקט שאני מסיים תוך שנתיים בגרמניה יכול להימשך עשור ויותר בישראל. כשפתחתי מלון בגרמניה שמעתי את ראש העיר אומר בטקס החניכה 'פתאל ולאונרדו (מותג המלונות של פתאל באירופה, א"ו) שם". שאלתי: 'מה הם אומרים?

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ·   24       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות