אייר פראנס KLM חזרה לרווחיות: דיווחה על רווח רבעוני של 736 מיליון יורו

אייר פראנס-KLM (0.0% , 9.72), חברת התעופה הגדולה באירופה, דיווחה היום כי חזרה לרווחיות ברבעון הראשון של שנת הכספים, לאחר שברבעון הקודם דיווחה על ההפסד השנתי הגדול ביותר שלה מזה 20 שנה, והעלתה את תחזית הרווח שלה לשנת הכספים הנוכחית.

החברה דיווחה היום על רווח של 736 מיליון יורו (950 מיליון דולר) ברבעון שהסתיים ביוני, הראשון בשנת הכספים של החברה, לעומת הפסד של 426 מיליון יורו ברבעון המקביל שנה קודם לכן, שנבע מהמשבר הכלכלי העולמי. הכנסותיה של החברה עלו ב-10.7% במהלך הרבעון ל-5.72 מיליארד יורו ומספר הנוסעים עלה ביותר מ-4% בחודשים מאי ויוני, למרות ירידה של 2.

אושר באירופה מיזוג קונטיננטל ויונייטד - הגדול בענף התעופה

הנציבות האירופית אישרה היום את המיזוג בין חברות התעופה האמריקאיות יונייטד איירליינס וקונטיננטל. המיזוג, בשווי של 3 מיליארד דולר, ייצור את חברת התעופה הגדולה בעולם.

"המיזוג לא יפגע באופן משמעותי בתחרות בין חברות התעופה באירופה", קבעה הנציבות, שציינה כי יחדיו שתי חברות התעופה האמריקאיות טסות ל-35 יעדים באירופה. המיזוג בין יונייטד לקונטיננטל עדיין תלוי באישור בעלי המניות של שתי החברות, כמו גם באישור רשויות ההגבלים העסקיים בארה"ב, שדחו עסקה דומה בין יונייטד ל-US איירווייס ב-2001.

נוסעים: "אנחנו מיואשים, יום מהטיול כבר הלך"

"איבדנו יום של טיול ואנחנו עדיין לא יודעים מתי נמריא. כל רגע מישהו מוסר מידע אחר. בהתחלה אמרו ב-6 בבוקר. אחר כך ב-1 בצהריים, ועכשיו מדברים על רבע ל-4. אנחנו מיואשים".

כך אמר אתמול שמעון עמיר מגן יבנה, שהיה אמור לצאת עם הטיסה של חברת אליטליה לרומא ב-5 בבוקר, אך נאלץ להמתין שעות ארוכות בשדה בגלל שביתת פקחי התעופה ביוון. השביתה ביוון, אליה התלוו עיכובים גם בשדה התעופה בקפריסין, יצרו אתמול תגובת שרשרת ועיכובים בטיסות לכל יבשת אירופה: הטיסה לרודוס, למשל, התעכבה מ-8:15 בבוקר לשעה 13:35, וטיסת קרוס-אייר לפריז יצאה באיחור של שעתיים.

אוגוסט בצפון: תפוסה כמעט מלאה בבתי המלון

חודש אוגוסט בפתח, ונראה כי הישראלים מצביעים כחול-לבן בכל הקשור לנופש בצפון. על פי הנתונים שהתקבלו מבתי המלון וחדרי האירוח באזור, עולה כי התפוסה בחודש אוגוסט עומדת על 75 אחוז בממוצע למחצית הראשונה של החודש. במחצית השנייה התפוסה עומדת על 90 אחוז, ויש צפי לתפוסה מלאה לכל החודש.

יו"ר פורום תיירות גליל עליון ומנכ"ל כפר הנופש "נופי גונן" בקיבוץ גונן, מאיר (כושי) לוי, אמר כי "התפוסה יפה כרגע ונראה כי חלק מהנופשים הזמינו חדרים בכפרי הנופש בשל ביטול חופשות בטורקיה".

זה לא מה שהבטיחו בעלון: "המחלות הכרוניות" של ענף התיירות בישראל

עונת התיירות לקראת שיאה והישראלים שתכננו את החופשה הקרובה עם הילדים בקפידה מקווים שהכל יתנהל כשורה, אך לא פעם המציאות לא כל כך ורודה. דו"ח של ארגון אמון הציבור ניתח 507 תלונות ופסקי דין הנוגעים לענף התיירות, שנאספו במוקד התלונות של הארגון במשך שנתיים וחצי ופורסמו באתר nevo.co.il, ומצא כמה ליקויים מרכזיים בענף.

הדו"ח מתייחס לארבעת המשווקים המרכזיים בענף התיירות: אופיר טורס, איסתא ליינס, הדקה ה-90 והשטיח המעופף.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ·   9       »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות