חברות התעופה: "אין מספיק בודקים ביטחוניים בנתב"ג והנוסעים נפגעים"

ציגי חברות התעופה הזרות שפועלות בישראל טוענים: מחסור בבודקים ביטחוניים בנתב"ג לקראת שיא עונת נסיעות הקיץ עלול להביא לעיכובים בהמראות. מדובר בטענה שחוזרת על עצמה מידי תקופה, בעיקר לקראת שיא פעילות הקיץ. ביום רביעי צפויים נציגי החברות הזרות לקיים פגישה בנושא עם ראש אגף הביטחון ברשות שדות התעופה (רש"ת), זוהר גפן.

"רשות שדות התעופה השקיעה המון כסף בהרחבת מתחם הבידוק הביטחוני בנתב"ג וביישום טכנולוגיות חדשות", הסבירו גורמים בענף, "אבל כל עוד יש את הדרישות לבצע תשאולים של נוסעים ואין מספיק סלקטורים - הנוסעים נפגעים".

מדוע אל על לא התמודדה במכרז להטסת נתניהו? בשל מחסור במטוסים

חברת אל על לא ניגשה למכרז הטסתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושריו היום (א') לאיטליה, משום שלא היה ברשותה מטוס נוסעים פנוי - כך נודע ל-TheMarker. רוה"מ בלווית רעייתו שרה נתניהו ו-9 משרי הממשלה, המריאו היום סמוך לשעה 15.00 בצהריים, בטיסה מיוחדת של חברת ארקיע, לרומא. עלות הטיסה המיוחדת מנתב"ג כ-600 אלף שקל.

ל-TheMarker נודע עוד, כי בתחילה התפרסם המכרז למטוס בתצורה של מחלקת עסקים ופינת עבודה לנסיעת רוה"מ ושריו לאיטליה. לאחר מכן, שונו תנאי המכרז והדרישה היתה רק לפינת עבודה לרוה"מ ותצורת מטוס רגילה.

מטוס אל על שביצע נחיתת חירום ישוב מחר לפעילות

מטוס אל על שביצע נחיתת חרום בשל כשל מבני בכן הנסע (מתקן הגלגלים) ישוב מחר (שני) לפעילות סדירה, לאחר שהיה מקורקע במשך כחודש ימים.

צוות מיוחד בראשותו של חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז, ממשיך בעבודתו. חלקים של כן הנסע השמאלי שקרס, נשלחו לבדיקות מעבדה. תוצאותיהן ייקבעו את כיוון החקירה, המתמקדת בין היתר באפשרות כי עייפות החומר הביאה לכשל הטכני.

סגירת סניף אל על בחיפה: ועדת העבודה של הכנסת תיפגש השבוע עם המתנגדים

מחריף העימות בין הנהלת אל על לנציגות העובדים בעניין ההחלטה לסגור את סניף החברה בחיפה ולפטר את עובדיו. יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ חיים כץ, יכנס ישיבה של הוועדה בעניין זה השבוע (ד'), לאחר שנפגש בשבוע שעבר עם מזכ"ל נציגות עובדי אל על, יוסי לוי.

מאחר שרוב המועמדות לפיטורים הן נשים, לישיבת הוועדה בכנסת יזומנו בין היתר נציגות לובי הנשים, כך נודע ל-TheMarker. כמו כן יזומן אליה ראש עיריית חיפה, יונה יהב, שמחה באוזני מנכ"ל אל על אליעזר שקדי על כוונת החברה לסגור את הסניף בעיר.

אי אמון בישראל: ארגון חברות התעופה הבינלאומי יחקור את זיהום הדלק

ענף התעופה הבינלאומי מביע אי אמון בחקירת ישראל את זיהום הדלק הסילוני בנתב"ג. ל-TheMarker נודע היום (א'), כי צוות מיוחד של הארגון הבינלאומי של חברות התעופה, יאט"א, יבוא ארצה כדי לקיים חקירת עצמאית בנסיון לברר מה גרם לזיהום הדלק הסילוני בחודש שעבר בנתב"ג.

הצוות אשר יכלול מומחי דלק של ארגון התעופה הבינ"ל, יגיע ב-20 ליוני, זאת על רקע המשך אי הוודאות לגבי מקור זיהום הדלק הסילוני, אשר גרם לעצירת המראות המטוסים מנתב"ג ושיבש שבוע ימים ויותר את התעבורה האווירית הבינלאומית לישראל וממנה.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות