חברות התעופה הישראליות תורמות 6.3 מיליארד שקל בשנה לכלכלת ישראל

חברות התעופה הישראליות תורמות 6.3 מיליארד שקל בשנה לכלכלת ישראל: 3.3 מיליארד שקל באופן ישיר, 1.6 מיליארד שקל באמצעות שרשרת האספקה ו-1.4מיליארד שקל בהוצאות עובדיה - כך חושף מסמך פנימי של הארגון הבינלאומי של חברות תעופה סדירות - יאט"א, שהועבר היום (ג') למנהלי חברות התעופה ומשרדי הנסיעות בישראל.

הנתונים מסתמכים על ממצאי מחקר שערכה יאט"א, בשיתוף מכון המחקר של Economics Oxford בדבר היתרונות הכלכליים הנובעים מהתעבורה האווירית בישראל והתבסס על נתוני ההובלה האווירית ב-2010 בארץ.

תקלה במטוס אל על משבשת יומיים טיסות לארה"ב ואירופה

טיסת אל על מספר 027 לניו-ארק שבארה"ב המריאה הבוקר (ב') מנתב"ג באיחור של 10 שעות, בגלל תקלה טכנית במטוס שהתגלתה עוד במוצאי שבת, בטיסת החברה להונג קונג. העיכוב היום הוא חלק משורת עיכובים שנמשכים מתחילת השבוע בעקבות אותה תקלה.

המטוס מדגם בואינג 777 שבו התגלתה התקלה, המריא מנתב"ג ביום שבת סמוך לחצות, בדרכו למזרח הרחוק. מעל שמי טורקיה התגלתה תקלה והוא שב ונחת חזרה בישראל. כתוצאה מהתקלה נאלצה אל על להכניס שינויים בלוח הטיסות הסדיר שלה, שגרמו לעיכובים בהמראותיה מנתב"ג ולפגיעה בציבור הנוסעים. לדוגמא, הטיסה לברצלונה נאלצה להמריא אתמול באיחור של כשמונה שעות.

מנהלי חברות תעופת השכר: הגבלת מספרנו בנתב"ג תפגע בנו

מנהלי חברות תעופת שכר זרות התלוננו על פגיעה בטיסותיהן עקב הגבלת מספרן הקיץ בנתב"ג, ופנו לרשות שדות התעופה (רש"ת) בנושא.

לטענתם, רש"ת מגבילה את הפעילות בנתב"ג ל-21 תנועות מטוסים בלבד לשעה, בנימוק כי הטיסות כולן מתבצעות על מסלול אחד עקב עבודות שיפוץ המסלולים והצורך בשמירה קפדנית יותר על בטיחות הטיסה.

רשות שדות התעופה יוצאת במכרז חדש להמרות מט"ח בנתב"ג

רשות שדות התעופה (רש"ת) תצא מחר (ה') במכרז חדש להמרות מט"ח בנתב"ג שבמרכזו הגברת הפיקוח על שערי ועמלות ההמרה. המכרז החדש יפורסם בהמשך להחלטת רש"ת לבטל את ההסכם עם חברת גלובל אקסצ'יינג'; זאת בעקבות בדיקות של רש"ת בהן התגלה כי "שערי ההמרה של המט"ח, בעיקר לנוסעים הנכנסים, אינם סבירים בצורה קיצונית ופוגעים בציבור הנוסעים".

מרש"ת נמסר היום כי המכרז החדש יהיה מיועד לבנקים ולגופים פיננסיים הפועלים בתחום המרות המט"ח בארץ ובחו"ל. פעילות המרת המט"ח תתבצע בנתב"ג, בנוסף ובצמוד לשירות שניתן ע"י בנק הפועלים. תקופת הזיכיון היא למשך שש שנים.

סוויס מגדילה את היצע המושבים בטיסות לישראל

חברת התעופה סוויס הודיעה היום (ד') על הגדלת היצע המושבים ב-7% כחלק משינוי מערך טיסותיה מישראל ואליה בעונת החורף הקרובה.

מנהל סוויס בישראל, אבנר גורדון, אמר כי החברה השווייצית תפעיל בקו נתב"ג - ציריך מטוסים רחבי גוף חדישים מדגם איירבוס A-330, החל מה-28 באוקטובר השנה. שתי הטיסות היומיות בקו יופעלו בדגם המטוס הארוך יותר בתצורה של 236 מושבים, במקום דגמי המטוסים איירבוס A-340 ו-A-330 שהם בעלי 219 מושבים כל אחד. במטוס החדש יהיו 53 מושבים במחלקת העסקים ו-183 מושבים במחלקת התיירים.

  1   2   3     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות