איסור על שימוש בלפטופ בטיסה? ייתכן ובקרוב

האם בעוד כמה חודשים חברות התעופה יאסרו על הנוסעים להפעיל שורה ארוכה של גאדג'טים במטוסים?

מנהל התעופה הפדרלי בארצות הברית (FAA) מקים בימים אלו קבוצת עבודה מקצועית, שתבחן את ההשפעות שיש למכשירי האלקטרוניקה הניידים על בטיחות הטיסה. אם יתקבלו ההמלצות, ישפיע הדבר גם על עולם התעופה הישראלי.

שתי תביעות ראשונות בגין ביטול טיסת ווידג'ט מרומא לתל אביב

לאחר שבשבוע שעבר בוטלה באופן מפתיע טיסה של חברת התעופה האיטלקית ווינדג'ט שהיתה אמורה להמריא מרומא לישראל והותירה 180 נוסעים בשדה התעופה, אתמול הוגשו לבית המשפט השלום בתל אביב שתי תביעות ראשונות של נוסעים. על פי התביעות שמסתכמות ב-30 אלף שקל, הטיסה בוטלה בשל קריסה פיננסית של חברת התעופה וכתוצאה מהביטול נגרמו לנוסעים נזקים.

התביעות הוגשו על ידי שלושה נוסעים שהיו אמורים לחזור ארצה בטיסה האמורה.

חזותך מזרחית? תתכונן להשפלה בבידוק הביטחוני

"ארזת לבד? נתנו לך משהו להעביר? יש לך משהו חד? קיבלת מתנה או קנית משהו שלא ראית איך ארזו?". עד כאן, הריטואל מוכר כשמגיעים לשדה התעופה באילת. אחרי שצלחתם בשלום את מסכת השאלות, בתקווה שכל התשובות נענו בשלילה, מגיע שלב בדיקת תעודת הזהות, כך הבודק/ת הביטחוני/ת מוודאים כי מחבל פוטנציאלי לא יסתנן לגבולות המדינה.

אולם מתלונות שהגיעו ל'ידיעות אילת' בין היתר מצד רופאים, רוקחים, עורכי דין ותיירים, עולה כי הנוסעים בשדה התעופה המקומי נאלצים להתמודד עם שאלות פולשניות ולעבור בידוק ביטחוני מוגזם, כל זאת בשם הביטחון.

המטוס נחת, הנוסעים נשאלו: יש לכם כסף לדלק?

על הרבה שאלות אנחנו צריכים לענות בדרך למטוס: האם ארזנו לבד, האם מישהו נתן לנו דבר מה להעביר, האם יש לנו כרטיס טיסה ודרכון. אבל תודו שבשאלה הבאה מעולם לא נתקלתם: "יש לך אולי כמה שקלים? חסר לנו דלק ואנחנו צריכים להגיע לניקוסיה".

זה מה שקרה לנוסעי טיסת "אייר פראנס" שנאלצה לנחות אתמול בדמשק, סוריה. כשהרשויות בסוריה סירבו לכבד תשלום של חברת התעופה באמצעות כרטיס אשראי כדי לתדלק את המטוס, אנשי הצוות פנו אל הנוסעים ושאלו אותם כמה כסף הם חושבים שיוכלו לאסוף.

אל על מתייעלת: הפחיתה את שעות הטיסה ואת כמות המושבים ברבעון השני

תפנית חיובית במצבה של אל על: החברה ממשיכה לעלות על מסלול ההתייעלות והציגה שיפור של 29% ברווח הגולמי ביחס לרבעון המקביל ב-2011.

ברבעון השני של 2012 הקטינה החברה את נפח הפעילות שלה ביחס לרבעון המקביל אשתקד. שעות הטיסה המשוקללות פחתו ב-5.1%, וכמות המושבים שהציעה החברה קטנה ב-2.2%. שיעור התפוסה המדווח, המהווה מדד ליעילות ניצולת צי המטוסים של החברה, גדל ב-1.5% ל-82.3%.

  1   2   3   4   5     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות