הטיסה נדחתה, הנוסעים יבלו בערב החג בנתב"ג

פתיחה מאכזבת לשנה החדשה: טיסת יונייטד איירליינס מתל אביב לניו-יורק הייתה אמורה להמריא אתמול בשעה 11:30 בבוקר. לנוסעים נאמר כי בשל תקלה במטוס היא תידחה במספר שעות, אלא שהמטוס צפוי לצאת ליעדו רק היום (ו') ב-22:30 בלילה. המשמעות: את ערב ראש השנה יחגגו הנוסעים בשדה התעופה.

דניאל ורדי הגיעה אתמול לפנות בוקר עם בן זוגה לנמל התעופה בן גוריון. "עשינו צ'ק אין ואז נאמר לנו שהטיסה מתעכבת בשעה", סיפרה, "ב-12:30 קראו לכולם ונאמר לנו שיש תקלה במטוס והטיסה מבוטלת. ביקשו מאיתנו לקחת את המזוודות ולעלות למעלה, שם ייתנו לנו את כל הפרטים.

מעוז ינון מוציא את התיירים מהעדר: "משרד התיירות נהפך לבלתי רלוונטי"

כשתייר מגיע לאחת מהאכסניות שבבעלותו של מעוז ינון בירושלים ובנצרת, הוא מתבקש להציג את דרכונו - לבדיקה אם יש בו חותמות שמעידות כי ביקר בסוריה או בלבנון. הבדיקה לא נועדה כדי לערוך לתיירים תחקיר ביטחוני: באכסניות של ינון, מי שמציג את החותמות האלה זכאי ללילה חינם.

"יוצא לנו לתת מאות לילות כאלה בשנה", מספר ינון, "וזה משתלם לנו ולמדינה מבחינה שיווקית, כי מאחורי כל לילה חינם כזה יש תייר שמספר את הסיפור של ישראל ומשמש שגריר שנושא את הבשורה על המזרח התיכון כיעד תיירות".

רגע לפני החגים: שביתת פתע בנתב"ג

מים ספורים לפני תחילת חגי תשרי, החלה היום (ג') בנתב"ג שביתה ללא התראה מוקדמת. לוח ההמראות החל להפוך לאדום מעט לפני השעה 16:00, עם תחילתה של השביתה הפתאומית - זמן קצר לפני התקופה העמוסה ביותר של השנה בנמל התעופה הגדול בישראל.

ועד העובדים החליט לפתוח בשיבושים לאחר שההסכם שנחתם עמו לפני שבועיים פוצץ. בנמל התעופה נפתח חדר מצב וההנהלה עוקבת אחרי ההתפתחויות. מרשות שדות התעופה נמסר כי הם מנהלים משא ומתן אינטנסיבי מול הממונה על השכר באוצר על מנת להביא לסיומו של המשבר. עד כה עוכבו שבע טיסות יוצאות.

נתפסו בשדה התעופה עם קוף בתחתונים

נתפסו עם המכנסיים למטה, ועם הקופים בחוץ. שלושה מבריחים שהיו בדרכם מתאילנד לדובאי נתפסו בשדה התעופה הבינלאומי גנדי שבהודו, כשברשותם קוף לוריס נדיר. הקוף הקטן הוסתר באזור רגיש בצמוד לגופו של אחד המבריחים – בתחתוניו.

שלושת הגברים, שהצליחו לשטות במאבטחים ובאנשי המכס בבנגקוק, ירדו בהודו כדי להחליף טיסה. כשהקוף הנדיר נמצא בתחתונים של אחד מהם, הם הודו כי הבריחו קוף נוסף מסוג זה, אך השליכו אותו בפח אשפה בדרך כי לא הצליחו לשאת אותו. הקוף שנמצא שקל 150 גרם וגובהו הגיע לכ-14 סנטימטרים.

גידול של 10% במספר התיירים בישראל באוגוסט לעומת שנה שעברה

המגמה החיובית בתיירות הנכנסת לישראל ממשיכה גם בחודש אוגוסט 2012, בו נרשמו 298 אלף כניסות של מבקרים, 10% יותר מאשר בחודש המקביל ב-2011, אז באו 271 אלף מבקרים, כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו היום.

מספר זה גבוה ב-7% מאוגוסט 2010, והוא מהווה שיא חדש לחודשי אוגוסט. מתוך כניסות אלה, 248 אלף היו כניסות של תיירים - עלייה של 10% בהשוואה לאוגוסט 2011, ואף הוא מהווה שיא; 50 אלף כניסות היו של ביקורי יום - 10% יותר מאוגוסט 2011. מתוך ביקורים אלה, 12 אלף היו של נוסעים באוניות שיט - עלייה של 39% בהשוואה לאוגוסט 2011.

  1   2   3   4     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות