עיתונים בקפריסין: סייפרוס איירליינס עלולה להיסגר

חברת התעופה הקפריסאית, סייפרוס איירליינס, נמצאת בצרות כלכליות וייתכן כי היא תיסגר מחוסר יכולת לקבל סיוע מהממשלה, כך טוען שר התקשורת והעבודה הקפריסאי, טאטוס מיטסופולוס.

השר מצוטט בעתון "מייל" שיוצא בקפריסין וגם בעתון "פמגוסטה גאזט", היוצא לאור באזור הטורקי של האי. על פי העיתונים בקפריסין, הנציבות האירופית חוקרת העברה של כמאה מיליון אירו ממשלת קפריסין כסיוע לחברת התעופה, שנמצאת מזה תקופה ארוכה בהפסדים כבדים.

חשש בענף התעופה: חברת התעופה הלאומית של קפריסין תיסגר

חברת התעופה של קפריסין, סייפרס אירווייז (Cyprus Airways) נמצאת בדרך לסגירה, אלא אם תימצא דרך להמשיך ולספק לה ערבויות פיננסיות. כך הודיעה ממשלת קפריסין. סייפרס אירווייז מפעילה טיסה חד יומית בקו ישראל-קפריסין ובחודשי הקיץ מוסיפה טיסות באופן קבוע.

בענף התעופה והתיירות של ישראל הביעו הערב חשש מפני פגיעה באלפי נוסעים ישראלים שרכשו כרטיסי טיסה מחברת התעופה. התאחדות סוכני הנסיעות העבירה למשרדים דיווח על המצב. מנכ"ל ההתאחדות, יוסי פתאל, אמר ל-TheMarker: "אנו עוקבים אחרי העניין ומעבירים את הידוע לנו".

תלונות נוסעים: טיסות מלאות ומושבים קטנים

תלונות נוסעים למשרד התחבורה בארה"ב עלו בחמישית בשנה שעברה, למרות שעל-פי נתונים אחרים, כמו הגעת מטוסים בזמן ואיתור כבודה אבודה, מראים שחברות התעופה משתפרות בשירות שלהן, כך על-פי דיווח של סוכנות הידיעות AP שפורסם בתחילת השבוע.

חוקרים שניתחו את המידע של רשות התעופה הפדרלית בארה"ב, לא היו מופתעים שהנוסעים זועמים. כך, למשל, חברות התעופה ממשיכות לצמצם את הרווח בין מושבי המטוס, על מנת שיוכלו לדחוס עוד נוסעים לטיסה. כמו כן, מושבי אמצע, שעשויים לתת לנוסעים יותר מקום, נעלמו כלא היו ויותר ויותר נוסעים שקנו כרטיסים לטיסות, נדחים בטוענה שהמטוס כבר מלא מפה לפה.

דו"ח חקירה: מטוס נוסעים של ישראייר כמעט התנגש במטוס חיל האוויר

אירוע בטיחות טיסה חמור בו כמעט והתנגשו באוויר מטוס נוסעים של חברת ישראייר ומטוס חיל האוויר, התרחש בשמי שדה התעופה דב בתל אביב - כך עולה ממצאי בדיקה ראשונים של חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק רז, שהגיעו ל-TheMarker.

עפ"י הדו"ח החדש התקרית החמורה הנחשפת בראשונה, התחרחשה ב-20 לינואר השנה, סמוך לשעה 13.35 בצהריים. כלי הטיס הצבאי, היה בפנייה ימינה, מתוך כוונה לבצע מעגל המתנה (360 מעלות) לקראת נחיתה, בעת שמטוס הנוסעים של ישראייר מדגם ATR-72 היה בהנמכה לנחיתה על אותו מסלול.

גל חדש של נסיעות לאנטליה: ערביי ישראל חוזרים לנפוש בטורקיה

גל חדש של יציאות ישראלים לאנטליה, בתום עונת נסיעות הפסח, החל היום (ה) מנתב"ג. מדובר "ברכבת אוויריות" של ארבע טיסות שכר של חברות תעופה טורקיות כמו: אונור, קורנדיאן ופריבארד, אשר יטיסו אך ורק כמעט נוסעים מהמגזר הערבי, לנופש ביעד זה בטורקיה.

מנכ"ל חברת KTA אינטרנשיונל, שי פרדו, המייצג בישראל חברות שכר טורקיות, אמר ל-TheMarker כי היציאה המאסיבית מהיום (ה) של ערביי ישראל לנופשונים באנטליה וחזרתם תימשך עד ל-14 באפריל וקשורה לחגים ולתקופת החופש במגזר.

  1   2     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות