על אף המצב הכלכלי: גידול של 30% בתנועת הנוסעים לקראת חג השבועות

גידול של 30% בתנועת הנוסעים מישראל לחו"ל צפויה לקראת חג השבועות, בהשוואה לתנועת הנוסעים באפריל - כך עולה מבדיקת TheMarker.

בהתאם לנתוני רשות שדות התעופה (רש"ת) מחר (ג') ערב חג השבועות, צפויה תנועה של כ-40.5 אלף נוסעים ב-254 תנועות מטוסים, בנתב"ג. תנועה זו צפויה לגדול עוד ביום חמישי והיא תגיע לכ-46 אלף נוסעים ב-290 טיסות בנתב"ג. בחג השבועות עצמו (ד) תעמוד התנועה על כ-22.1 אלף נוסעים ב-153 טיסות.

ירידה של כ-10% במספר הנוסעים בחברות התעופה הישראליות באפריל

ירידה של 10.3% בתנועת הנוסעים נרשמה בחברות התעופה הישראליות באפריל השנה, לעומת החודש המקביל אשתקד והן הטיסו כ-367 אלף נוסעים - כך עולה מד"ח שפרסמה היום (ב') רשות שדות התעופה לסכום תנועת נוסעים ומטוסים לאפריל השנה בנתב"ג.

בהתאם לדו"ח, עליו חתום מנהל נתב"ג בפועל, שמואל זכאי, חברות התעופה הישראליות תפסו נתח שוק של כ-37.5% מכלל הנוסעים בתעופה הבינלאומית באפריל השנה בנתב"ג. תנועת הנוסעים הכללית בתעופה הבינ"ל הגיעה לכ-979 אלף נוסעים באפריל השנה - ירידה של כ-4% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה.

"מכת מוות לתיירות לישראל": גל ביטולים של תיירים מחו"ל

כוונת האוצר להטיל מע"מ על שירותי תיירות נכנסת כבר גובה מחיר: לשכת התיירות הנכנסת מדווחת על עשרות ביטולים של קבוצות תיירים מחו"ל בשל אי הוודאות במחיר הסופי לתייר. הלשכה מעריכה את הנזק לענף התיירות הישראלי לפי שעה בכ-20 מיליון דולר.

המיסוי כולל שכירת חדרים בבתי מלון, שירותי הסעה, רכישת מוצרים בני קיימא על ידי תיירים, שירותי מורי דרך ועוד.

התאחדות סוכני הנסיעות לרה"מ: בטל המע"מ על תיירות נכנסת

התאחדות סוכני הנסיעות יצאה בקריאה בהולה לראש הממשלה לבטל את ההחלטה להטיל מע״מ על תיירים נכנסים לישראל. "אין בלבנו ספק כי הממשלה עומדת לעשות משגה כלכלי יקר שתיקונו יעלה הרבה יותר מההכנסה המתוכננת על ידי האוצר. ראש הממשלה, אנו קוראים לך להציל את ענף התיירות ממשגה היסטורי של הממשלה בראשותך".

לטענת קובי קרני, יו"ר ההתאחדות ויוסי פתאל מנכ"ל ההתאחדות כל ניסיונותיהם להידבר עם האוצר בנושא זה נכשלו ואבדו בתוך המולת ההכנות לקראת העברת הצעת חוק התקציב בישיבת הממשלה הקרובה.

  1

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות