אוקטובר בבתי המלון: יותר ישראלים, פחות תיירים

מספר הלינות במלונות בארץ הסתכם בחודש אוקטובר ב-1.9 מיליון לינות, מתוכן 749 אלף של תיירים, ו-1.2 מיליון לינות של ישראלים; כך לפי נתוני הלמ"ס שהתפרסמו היום. סך תפוסת החדרים במלונות בחודש אוקטובר הייתה 60%, כאשר בתל אביב מתחילת השנה חלה התפוסה הגדולה ביותר של חדרים, ואילו בחודש אוקטובר הביקושים הגבוהים ביותר נרשמו בים המלח (73%) ובאילת (68%). בלינות התיירים נרשמה מאז תחילת השנה עלייה של 1% לעומת הממוצע החודשי של 2015.

בהשוואה לאוקטובר הקודם, מדובר בעלייה של 10% בלינות הישראלים ובירידה של כ-22% בלינות התיירים.

תלמה נסיעות פורצת את גבולות המגזר העסקי: תהפוך לשותפה במנוע חיפוש הטיסות ALICE

חברת הנסיעות תלמה תיירות, המתמחה בשוק הנסיעות והתיירות במגזר העסקי, השקיעה יחד עם חברת Amazing web מיליון דולר במנוע החיפוש ALICE. בכך הופכת תלמה נסיעות ותיירות לשותפה של אליס, ששואפת להתרחב לפעילות בקנה מידה עולמי. במיזם חיפוש הטיסות הישראלי אליס, הושקעו עד כה הון עצמי של למעלה ממיליון שקל, מרביתם על ידי היזם ובעל המניות המרכזי בחברה – יניב שולדנפרי.

אתר אליס, שהושק באפריל האחרון, מציע מנוע חיפוש טיסות גמיש וייחודי, בו המשתמש יכול לחפש טיסה לפי הגדרת מספר יעדים במקביל ומנעד רחב של תאריכים.

מדריך: איך טסים בזול מספר פעמים בשנה לחו"ל עם כל המשפחה?

מחירי הטיסות הנמוכים מאפשרים לישראלים לצאת לחופשות משפחתיות ברחבי העולם כמה פעמים בשנה - במהלך שנת 2014 עברו בטרמינל 1 כ-480 אלף ישראלים ועד חודש אוקטובר השנה המספר גדל כמעט פי שניים וחצי ללמעלה ממיליון נוסעים.

הסכם "שמיים פתוחים" שנחתם לפני שלוש שנים, אפשר כניסה של עוד ועוד חברות "לואו קוסט" לשוק הטיסות והירידה במחיר הדלק תרמה גם היא להוזלת מחירי הטיסות. "אחת לחמישה חודשים חברות ה'לואו קוסט' פותחות את שעריהן עם התעריפים החדשים והמחירים הם מחירי אבסורד", אמר שחר תורג'מן מנכ"ל חברת "הדקה ה90", "טיסות 'לואו קוסט' טרנס אטלנטיות כבר בדרך".

הפתעת אוקטובר? צניחה בתיירות לישראל

הנתונים היבשים שפרסמה אתמול (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסיטקה, אודות ירידה במספר התיירים שהגיעו לישראל בחודש שעבר ומתחילת השנה, אינם מגלים את עומק המשבר בתיירות הנכנסת לישראל ואת העובדה שתיירים ממדינות רבות, בעיקר ממערב ומזרח אירופה פשוט מפסיקים להגיע לארץ.

בעוד שבמשרד התיירות מתעקשים שאנחנו בתקופת התמתנות ואומרים ש"אנחנו נמצאים בנקודת זינוק טובה לקראת שנת 2017", הנתונים מלמדים שהתיירות דורכת במקום, או במלים אחרות - לא חל שיפור ניכר מהנתונים משנת 2000. כן, לפני 16 שנים.

פיילוט בנתב"ג: מתחילת נובמבר נוסעים יוכלו לעשות צ'ק אין באמצעות הסלולר

פיילוט חדש בנתב"ג יאפשר לנוסעים בידוק לטיסה באמצעות המכשיר הסלולרי. בתחילת נובמבר יחל הפיילוט להשלמת הליך הנוסע היוצא, שיבוצע עם כרטיס עלייה למטוס הנמצא במכשיר הנייד של הנוסעים. הנוסעים שיגיעו לנתב"ג עם כרטיס עלייה למטוס במכשיר הסלולרי יוכלו לעשות את הצ'ק אין בבית או להיעזר בעמדות השירות העצמי, ועם קבלת הברקוד יוכלו לעבור בנתב"ג את הליך הרישום לטיסה, כאשר על פי רשות שדות התעופה (רש"ת): "חווית הטיסה והשהייה בנמל התעופה תהפוך לנוחה, מהירה, יעילה ודיגיטאלית יותר".

  1   2   3   4   5   6     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות