על רקע הקרע עם משרד התיירות: החברה הממשלתית לתיירות מחפשת מנכ"ל חדש

דירקטוריון החמ"ת (החברה הממשלתית לתיירות) החליט בערב ראש השנה על הקמת ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש, שיחליף את המנכ"ל הנוכחי שי וינר.

בוועדת האיתור ישבו שלושה חברים מקרב דירקטוריון החברה, בהם נרקיס טסלר, יו"ר בפועל של החמ"ת; דנה לביא, משנה למנכ"ל קבוצת הדקה ה-90 ועידו רוזליו, מי שכיהן בעבר כמנכ"ל מקורות.

ההמצאה החדשה: אוהל במקום טרמינל בשדה דב

שלושה חודשים לאחר שהחליטו שרי האוצר, הביטחון והתחבורה על דחייתה של הפסקת פעילות התעופה האזרחית משדה דב בתל אביב עד ינואר 2019, באמצעות העברת הטיסות לאילת לחלק הצבאי של השדה, מקדמת כיום הממשלה תוכנית שלפיה החל באוגוסט 2017 יתחיל לפעול בחלקו הצבאי של השדה, שהיה עד כה בסיס צבאי סגור, טרמינל אזרחי באוהל ארעי שיוקם בסמוך לרחבת המראת המטוסים.

הקמת הטרמינל הארעי בחלקו הצבאי של השדה תאפשר את פינוי החלק האזרחי, המזרחי, וכך תוכל רשות מקרקעי ישראל להתחיל להכשיר את השטח שיפונה לשיווק.

למרות הטרור העולמי: עלייה של 4% בתיירות העולמית - צרפת ובלגיה מתרסקות

ארגון התיירות הבינלאומי של האו"ם (UNWTO) מדווח על גדילה של 4% בתיירות העולמית בחציון הראשון של 2016 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. לפי הנתונים, מדובר ב-561 מיליון תיירים שטסו בחציון האחרון בטיסות בינלאומיות - תוספת של 21 מיליון תיירים ביחס לתקופה המקבילה. מגמה זו קורית על רקע החשש הגובר מטרור אסלאמי ואירועי הטרור שהרעידו את אירופה - בהם הפיגועים בשדות התעופה בבריסל ובאיסטנבול ופיגוע הדריסה בניס.

המלון לא ייפתח - 150 עובדים יפוטרו

למרות תמיכה גורפת בפתיחת בית המלון רמדה בחדרה מצד משרד התיירות והתאחדות המלונות בישראל, החליטה היום שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה ברכה בר זיו שלא לקבל את העתירה המינהלית שהגישו יזמי בית המלון נגד ההחלטה לעכב פתיחתו.

היזמים עתרו נגד ההחלטה לבטל את היתר הפתיחה למלון בגלל מספר ליקויים טכניים שנמצאו בו. לטענת היזמים, לא מדובר בליקויים מהותיים. בית המשפט החליט להעביר את הדיון לוועדה המקומית בחדרה ולהגיע להכרעה מחודשת בעוד שלושה שבועות – מהלך שיוביל לפיטורם של כ-150 עובדים.

"גם לישראלים נמאס לשלם מחיר גבוה - והם שוברים שיאים בנתב"ג"

המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות בישראל פירסמה היום את נתוני לינות התיירים לחודש אוגוסט, לפיהם כ-610 אלף תיירים התארחו בבתי המלון בישראל - ירידה של 15% ירידה לעומת אוגוסט בשנה שעברה.

בחודש אוגוסט חלה ירידה של 4% בלינת ישראלים בבתי מלון בארץ, לעומת אוגוסט שעבר. גם לפי נתוני רשות שדות התעופה, בטיסות הפנים נרשמה ירידה של 10% בחודש אוגוסט, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

  «     1   2   3   4   5   6     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות