בנתב"ג נערכים: 1.7 מיליון ישראלים צפויים לטוס במהלך החגים

ברשות שדות התעופה נערכים לקליטתם של של כ-1.7 מיליון ישראלים בנתב"ג, גידול של כ-8 אחוזים בתנועת הנוסעים. הכמות הגדולה ביותר צפויה לעבור ביום חמישי הקרוב, אז יגיעו לנמל התעופה כ-90 אלף נוסעים.

בשל כמות הנוסעים החריגה, ביקשו ברשות מהנוסעים בימים שלפני ראש השנה להקדים הגעתם לנמל התעופה, כארבע שעות לפני הטיסה. בין מאות אלפי הישראלים צפויים לטוס גם כ-30 אלף חסידי ברסלב לאומן שבאוקראינה, כבכול שנה.

קיץ פושר: לאן נעלמו הישראלים?

מספר הלינות (תפוסה של חדר בבית מלון ללילה) במלונות בישראל הגיע ביולי לכ–2.2 מיליון, מתוכן - 662 אלף לינות היו של תיירים ו–1.6 מיליון היו של ישראלים, שהיוו כ–60% מהתפוסה בבתי המלון - כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) והתאחדות המלונות שפורסמו אתמול. שיעורי התפוסה הגבוהים ביותר נרשמו באילת (84%, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד), תל אביב (75%) וים המלח (74%).

לפי נתוני המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות, לא חל שינוי בלינות של ישראלים ביולי לעומת יולי אשתקד.

נוסעים לחו"ל? הכירו את המזוודה שתלך אחריכם

השבוע הושקה מזוודה חדשה שבעיני רבים, היא המזוודה "ההייטקית ביותר" שיוצרה אי פעם. מזוודת ה"קווארובוט" (Cowarobot R1) עוקבת אחר בעליה, כך שאין צורך לגרור ולסחוב מזוודות כבדות ברחבי שדות תעופה. המזוודה הרובוטית מופעלת ברגע שבעליה משחרר את אחיזתו בידית. בעת ההפעלה, גלגלי המזוודה נשלפים מתחתיתה והיא נוסעת בעקבות בעליה, ממש כמו כלבלב הרץ אחר בעליו.

המזוודה מבוססת על טכנולוגיה הדומה לזו של שואב האבק הרובוטי "רומבה" ופועלת על בסיס איכון GPS העוקב אחר כל תנועה של בעלי המזוודה.

והקיץ עוד לא נגמר: 2 מיליון נוסעים בנתב"ג; זינוק של 50% במספר התיירים הסינים

לפי דו"ח רשות שדות התעופה, במהלך חודש יולי עברו בנתב"ג 1,925,660 נוסעים (ישראלים וזרים) בטיסות בינלאומיות – עליה של 9% לעומת יולי 2015.

תנועת המטוסים הבינלאומית עלתה גם כן ב-7% בהשוואה ליולי אשתקד והיא עמדה על 12,684 טיסות בינלאומיות. היעד המבוקש ביותר בחודש יולי היה יוון – כאשר 9.5% מכלל הנוסעים טסו לאיי יוון השונים. טורקיה – שנדמה שנפגעה בשל המצב הביטחוני הרגיש בה – חוותה פגיעה קלה יחסית בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה וחל בה פיחות טיסות של 2.5% בלבד.

מהפכת המלונות של יריב לוין: "8,000 חדרי מלון חדשים תוך 4 שנים"

הלילה אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את "חוק המלונות" של שר התיירות יריב לוין, שמבקש לחולל מהפכה בענף ולהביא לירידת מחירים. "אני מעריך שכבר תוך שנתיים יהיה שינוי של ממש", אמר השר לוין בראיון לאולפן ynet. "אנחנו מדברים על מצב שתוך ארבע שנים נגיע לכ-8,000 חדרי מלון חדשים, בדגש על עוד הרבה מאוד חדרי מלון עממיים שלא קיימים היום כמעט בכלל".

מטרת התוכנית היא לקצר ולייעל תהליכי תכנון ובנייה של מלונות, ובכך להגדיל באופן משמעותי את מספר חדרי המלון בישראל. לדברי לוין, "ברור לגמרי שמהלך כזה יגדיל מאוד את ההיצע, יגביר את התחרות ויביא להורדת מחירים".

  «     1   2   3   4   5   6     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות