המזוודה לא הגיעה יחד אתכם? למה זה קורה ואיך נמנע זאת

לא נעים לרדת מטיסה ולגלות שהמזוודה לא הגיעה אתכם, אך החדשות הטובות הן שבשנה שעברה אבדו רק 23 מיליון מזוודות, בהתחשב בכך ש-3.5 מיליארד אנשים עלו ב-2015 על טיסות, מדובר בנתון לא רע בכלל.

אולם על אף השיפור, מזוודות עדיין הולכות לאיבוד על בסיס יומיומי. דו"ח שפרסמה חברת SITA המעניקה ייעוץ לחברות תעופה, מונה את הסיבות העיקריות מדוע מזוודות הולכות לאיבוד, וכולל עצות כיצד ניתן להפחית את הסיכוי שזה יקרה לכם.

מנכ"ל אל על נגד מחירי בתי המלון

מנכ"ל חברת התעופה אל על, דוד מימון, יוצא נגד המחירים הגבוהים של בתי המלון בישראל. "תיירים רבים נוחתים באילת ועוברים למצרים ועקבה. אם לא נוריד את המחירים בישראל, כל תקציבי השיווק של משרד התיירות לא יעזרו", אמר מימון בכנס השנתי של לשכת מארגני תיירות נכנסת שהתקיים היום (ג') בתל אביב.

לדבריו, "זו אינה בושה ששלושה-ארבעה תיירים מגרמניה יגורו בחדר אחד וישלמו 30 דולר ללילה. המהלך שמשרד התיירות מוביל לעידוד הקמת בתי מלון עממיים והוסטלים זה מהלך אדיר.

איזה פיצוי מגיע לנוסע מתמיד במחלקת עסקים שהועבר למחלקת תיירים?

חוק שירותי תעופה, שנחקק לפני כארבע שנים, קובע כי נוסע שרכש כרטיס טיסה למחלקת עסקים או למחלקה ראשונה והתבקש לעבור למחלקה נמוכה יותר - זכאי לפיצוי כספי. אבל מה קורה כשהנוסע שילם עבור הכרטיס בנקודות של מועדון לקוחות?

בית משפט השלום בתל אביב הכריע באחרונה בסוגיה זו, בעקבות תביעה שהגישה נוסעת של אל על, שכרטיס הטיסה שלה שולם באמצעות נקודות של מועדון הנוסע המתמיד. התובעת טענה כי היא זכאית לפיצוי כספי, ולא פיצוי בנקודות. השופט אריאל צימרמן דחה את התביעה, וקבע כי הפיצוי צריך להיות באותו האופן שבו שילמה התובעת עבור הכרטיס.

עוד לא הזמנתם חופשה בחו"ל לקיץ? אתם לא חייבים לשלם יותר

1. חיזרו אחרי 
ה-1 בספטמבר

כרטיסי הטיסה המבוקשים ביותר הם אלה של סוף אוגוסט, ולכן גם היקרים ביותר, כך שאם תגלו קצת גמישות במועד החזרה תוכלו להשיג מחיר נמוך יותר. אם לא באמת חשוב לכם או לילדים להיות נוכחים ביום הראשון ללימודים בגן או בבית הספר, ותרו על החזרה לישראל בסוף אוגוסט. אם כרטיס הטיסה בחזרה לארץ יוזמן ל-1 בספטמבר או אחריו, תוכלו לחסוך אלפי שקלים על החופשה המשפחתית.

ירידה של 10% בנסיעות לטורקיה באפריל

העלייה מתחילת השנה בתיירות היוצאת לטורקיה נהפכה לירידה. ההחמרה באזהרת המסע לטורקיה שפורסמה במארס, יחד עם הפיגוע שאירע באותו חודש באיסטנבול, שבו נרצחו שלושה ישראלים, הובילו לירידה של 10% במספר הישראלים שנסעו לטורקיה באפריל השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

באפריל נסעו כ-20 אלף ישראלים לטורקיה לעומת כ-22 אלף באפריל 2015 ו–30 אלף באפריל 2014. אמנם מדובר בירידה של 2,000 יציאות בלבד משנה לשנה, אך צריך להביא בחשבון שלנוכח נתוני התיירות היוצאת של החודשים האחרונים לטורקיה, נתוני אפריל השנה היו אמורים להציג גידול משמעותי.

  «     1   2   3   4   5   6     »  

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות