2016 לא ממריאה: למרות תקציב שיווק מוגדל, נמשכת הירידה בתיירות הנכנסת

בצל פרסום נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), שמציגים גם בינואר המשך ירידה בתיירות הנכנסת לישראל, נפתח אתמול (ג') בגני התערוכה בתל אביב יריד התיירות הבינלאומי IMTM.

לפי הנתונים, בינואר השנה נרשמו 164.8 אלף כניסות תיירים לעומת 167.5 אלף כניסות בינואר 2015 - ירידה של 1.6%. אך מכיוון שהשוואה זו מתייחסת לתקופה שהחלה חצי שנה לאחר מבצע צוק איתן בקיץ 2014, היא אינה מציגה את התמונה האמיתית.

האו"ם: 2015 - שנת שיא בתיירות העולמית

שנת 2015 היתה שנת שיא בתיירות העולמית, עם 1.18 מיליארד תיירים שטיילו ברחבי העולם, גידול של 4.4% בהשוואה לשנת 2014. כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון התיירות הבינלאומי UNTWO המסונף לארגון האומות המאוחדות עם פתיחת יריד התיירות "פיטור" בספרד.

על פי הארגון, מדובר בגידול של כ-50 מיליון תיירים במהלך השנה האחרונה ומדובר בתיירים ששהו לפחות לילה אחד במדינה בה ביקרו. על פי הארגון זו השנה השישית ברציפות בה ענף התיירות מצביע על גידול מעל הממוצע (שנע לפני כן סביב ארבעה אחוזים בשנה).

ועדת החוקה אישרה: בתי מלון שיפרסמו דירוג כוכבים שגוי ייקנסו ב-9,000 שקל

בית מלון שיפרסם כי הוא דורג בכוכבים אף שאינו דורג או בית מלון שלא יפרסם את התעריפים כקבוע בתקנות, צפוי לקנס של עד 9,000 שקל, כך אישרה היום ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. התקנות יכנסו לתוקף חודש לאחר פרסומן ברשומות.

החברה שנבחרה לבצע את דירוג המלונות, חברת אנמאזור האוסטרית, החלה את עבודה כבר לפני כשנה אך מכיוון שהדירוג וולונטרי, מתוך יותר מ-350 בתי מלון שפועלים ברחבי הארץ, רק 26 בתי מלון, וביניהם בתי המלון של רשת ישרוטל, ביקשו להיכלל בדרוג.

  «     1   2   3   4   5   6

צור קשר


QR Code
קוד זה מיועד לקריאה באמצעות טלפון נייד המצוייד במצלמה.

לפרטים נוספים:
www.QRCode.co.il

חדשות תיירות